EXPO 2021 Hatay dün gerçekleşen organizasyon ile açıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın evsahipliğinde düzenlenen; başta CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanları, çok sayıda büyükelçi, sanatçı ve davetlinin katıldığı protokol açılışında Keman virtüozu Canan Anderson sahne aldı.

Kemanıyla büyüledi…
Ulusal ve uluslararası protokolun yer aldığı etkinlikte Al Yazmalım, Azize, Mihriban gibi sevilen eserleri modernize ederek yorumlayan Anderson, dinleyicilerden tam not aldı.

Anderson, “Anadolu topraklarından gelen ezgilere kemanımla hayat vermek ve ülkemin değerlerini dünyaya tanıtmak benim hep önceliğim olmuştur. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu coğrafyanın, Hatay’ın dünyaya tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Böylesine önemli bir topluluğa müziğimle dokunabildiğim için gururluyum.” dedi.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"