Bebeklerin beslenmesinde annelerin en büyük destekçisi Hero Baby, yeni Kemik Sulu Sebze Püreleri serisi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. 6. aydan itibaren bebek beslenmesine destek olan kemik sulu seri, bebeklere sebzeleri daha çok sevdiriyor. Kemik suyunun önemi hakkında görüş bildiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık, “Soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarının arttığı kış aylarının yaklaşmasıyla beraber bebeklerin, kemik suyu ihtiva eden gıdaları tüketmeleri sağlıklı bir kış dönemi geçirmeleri açısından önemlidir.” dedi.

Türkiye’nin lider kavanoz ve tahıllı kaşık mama üreticisi Hero Baby, Türkiye’de ilk kemik sulu sebze pürelerini bebeklerin beğenisine sunuyor. Uzun saatlerce pişirildiğinde faydasından yararlanılabilen kemik suyunu annelere pratik bir çözümle sunan Hero Baby annelerin bebekleri ile daha fazla zaman geçirmelerine yardımcı oluyor.

Hero Baby kemik sulu sebze püreleri serisi içerisinde yer alan Kemik Sulu Karışık Sebzeli, Kemik Sulu Bezelye Patatesli ve Kemik Sulu Kabaklı Pirinçli sebze püreleri üç farklı tadıyla bebeklerin beslenmesinde annelere kolaylık sağlıyor.

Kemik Suyununun Bağışıklık Sistemi Üzerindeki Faydaları Bulunmakta
Kemik suyunun bebek ve çocuk beslenmesindeki önemine değinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık,Geleneksel Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan kemik suyu yemeklere kattığı lezzet kadar sağlık açısından da çok değerlidir. Özellikle bebekler ve gelişim çağındaki çocuklar için de son derece kaliteli ve faydalı bir besindir. Kemik ve kas yapısının güçlenmesini desteklediği için de bebeklerin ve gelişim çağındaki çocukların düzenli tüketmesinde fayda vardır. Bağırsakların ve midenin iyi çalışmasını destekleyerek; hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önlemede önemli bir etkiye sahiptir.

Kemik suyunun bağışıklık sistemi üzerinde de çok önemli katkılarının olduğunu vurgulayan Dr Murat Palabıyık, “özellikle soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarının arttığı kış aylarının yaklaşmasıyla beraber kemik suyu ihtiva eden gıdaların sağlıklı bir kış dönemi açısından önemlidir” dedi.

Kemik Suyunun Lezzeti Bebeklere Sebzeleri Sevdiriyor
Bebek beslenmesinde önemli bir yeri olan kemik suyu, bebeklerin büyümesini destekliyor. Bebek beslenmesinde çeşitliliğe verdiği önemle Hero Baby kemik sulu sebze püresi serisini bebeklerin beğenisine sunarken annelerin de hayatını kolaylaştırıyor. Kemik suyunun lezzeti ise sebzeleri sevmeyen bebeklere bile sebzeyi sevdiriyor.

Hero Baby kemik sulu sebze püreleri içinde yer alan tüm sebzeler buharda pişirilirken, kullanılan kemik suyu bebeklerin kemik yapısına fayda sağlayan ilikli kemik suyundan elde edilerek hazırlanıyor. Hero Baby’nin kemik sulu sebze pürelerinde koruyucu,renklendirici* ve şeker ilavesi bulunmuyor.

*Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu ve renklendirici içermez.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"