Beyaz Odadan Hikâyeler ve Siyah Odadan Hikâyeler adlı kitaplarıyla, oyunculuğunun yanı sıra yazarlığıyla da kitlelerin gönlünde yer edinen Alper Saldıran’ın beklenen kitabı Kırmızı Odadan Hikâyeler raflarda yerini aldı. Bu kez “kırmızı oda”dan seslenen Saldıran, okuyucuyu kendi iç odalarında, aşkın peşinde bir yolculuğa çıkartıyor.

İlk kitabı Beyaz Odadan Hikâyeler’de okuyucusuna beyaz bir odanın içinde bambaşka renkler keşfettiren Alper Saldıran, siyah bir odadan seslendiği ikinci kitabı Siyah Odadan Hikâyeler’de ise giderek yalnızlaşan insan kalabalıkları, aşklar, acılar, hayal kırıklıkları içinde yaşarken hiç umulmadık bir anda karşımıza çıkıveren umutla, insanlığa, doğaya, ilişkilere, geleceğe bambaşka bir yerden bakılabileceğini gösteriyor.

Saldıran, yeni çıkan ve üçlemenin son kitabı olan Kırmızı Odadan Hikâyeler’de ise okuyucuya aşkın farklı yüzlerini gösteriyor. Alper Saldıran, hiç umulmadık yerlerde, beklenmedik şekillerde aşkı karşımıza çıkarttığı yolda, hemen yanıbaşımızda yürüyor.

Alper Saldıran’ın Karakarga Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Kırmızı Odadan Hikâyeler kitabevlerinde ve internet sitelerinde okurları bekliyor.

Kırmızı antika şamdan konuşmaya başlarsa ne olur? Sevginin en saf halini hayal etmek nasıl hissettirir? Bir ezgiyle aşkı bulmak sizi nasıl bir yolculuğa çıkarır?
Bir detayı izlemek aşkı karşımıza çıkarır mı? Bağlar, hiç bitmesin istenilen heyecanlar, rutinler, hayaller, yaşanmamış tatlı bir anıya dönüşenler… Aşka dair en başından beri bize ait olduğunu düşündüğümüz pek çok şeyi, aşkın türlü hallerini alegorik anlatımıyla farklı formlarda yeniden kurarak anlatan Alper Saldıran, bu kez kırmızı odadan sesleniyor ve bizleri kendi iç odalarında aşkın peşinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Yazar: Alper Saldıran
Sayfa: 120
Yayınevi: Karakarga Yayınları

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"