Kış dönemine giriyoruz, yazlık kıyafetler artık dolabımızda fazladan yer kaplayacak, dolabımızı karıştıracak ve ekstra dağınıklık yaratacak. Bu nedenle en kolay çözüm bir sonraki yaza kadar hepsini ortadan kaldırmak. Bunu yapmanın en kolay yollarından birisi ise Koroplast’ın kokulu büzgülü çöp torbaları ve fermuarlı poşetlerini kullanmak. Bu ürünlerle kıyafetlerinizi güvenle muhafaza edebilir, eskimelerini ve kirlenmelerini engelleyebilirsiniz. 

Kaldıracağınız kıyafetlerin temizliğini yapın
Kıyafetlerinizi kaldırmadan önce temizliklerini iyice yapın. Bunu yapmanız kıyafetlerinizin zarar görmemesi için oldukça önemli. Aksi durumda kıyafetlerinizin üzerinde kalacak deodorant ve diğer kalıntılar, kıyafetlerinizin sararmasına ve zarar görmesine neden olacak. Hatta kıyafetlerin üzerindeki lekeler ve yemek kırıntıları da güvelere davetiye çıkaracaktır.

Saklama alanını da temizleyin
Sadece kıyafetlerinizin temizliğini yapmak yetmez. Güvenli bir muhafaza için kıyafet veya ürünlerinizi yerleştireceğiniz alanın da temizliğini yapmalısınız. Buraları sildikten sonra kurumasını beklemeli ve ardından kıyafetlerinizi bu alana yerleştirmelisiniz. Bunun yanı sıra yıkadığınız kıyafet ve ürünlerin de iyice kuruduğuna emin olmalısınız. Aksi takdirde hem alanda hem de kıyafetlerde bulunan nem, küflenmeye neden olacak. Bu da doğal olarak hem kötü kokuya hem de kıyafet ve diğer ürünlerinizin zarar görmesine neden olacak.

Doğru şekilde muhafaza edin
Koroplast’ın kokulu büzgülü çöp torbaları ve fermuarlı poşetleri ile kıyafetlerinizi ve diğer eşyalarınızı daha az yer kaplayarak saklayabilirsiniz. Koroplast’ın kokulu büzgülü çöp torbasının içerisine kıyafetlerinizi yerleştirerek kapatın ve torbanın ortasından elektrikli süpürge ile havasını çekin. Torbanın havasını tamamen aldıktan sonra iyice bağlayın. Ancak torbaya konulacak olan eşya miktarına dikkat etmelisiniz. Fazla eşya konulmamalı, konulan eşyaların da kuru olması gereklidir. Kesici ve delici eşyalar da bu torbalarda saklanmamalıdır. Bu eşyalar ve ayakkabı gibi diğer ürünlerinizi ise Koroplast’ın fermuarlı poşetlerini kullanarak güvenle saklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"