La Magie Estetik ve Güzellik Merkezi’nin Kurucusu Elif Eraslan ile çocuklu hayatın ardından şekillenen hayatını konuştuk…

La Magie Estetik ve Güzellik Merkezi’ni nasıl kurmaya karar verdiniz? Biraz hikayesini anlatır mısınız?
Daha önce kendime ait bir fizik tedavi merkezim bulunuyordu. Fakat çocuk sahibi olduktan sonra anladım ki sadece benim üzerimden ilerleyen bir merkezi tek başıma sürdürmem mümkün değil. Hem bu durumdan dolayı hem de tüm hizmetlerin bir arada olabileceği yeni bir yer açmak istediğimi düşündüm. Covid dönemi yoğun tempoda çalışmaya alışanlar için gerçekten zor bi dönemdi ama benim de iş konularını bolca düşünme ve değerlendirme fırsatım oldu. Oğlumun ilk doğum gününde de La Magie’yi açmaya karar verdim.

Sizi daha yakından tanımak istesek? Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ben, “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü” mezunuyum. Mezun olduktan sonra eğitimlerimi omurga sağlığı üzerine yoğunlaştırdım. Yüksek lisansımı “Hastane Yönetimi” üzerine tamamladım. Skolyoz alanında sayısız eğitim aldım. Kısa süreli bir yurt dışında çalışma deneyimim oldu ve sonrasında Türkiye’ye geri döndüm.
Florence Nightingale Hastanesi’nde alanının en iyi doktorları ile birlikte çalıştım .La Magie’yi açtıktan sonra da 1 yıl sonra Fransa’daki şubemizi açtık. Ardından da kendi kozmetik markam olan Browny’i kurdum. Ayrıca sağlık turizmi bölümümüz de bulunuyor. Böylelikle ülkemize turist ve döviz girişi sağlıyoruz.

La Magie Estetik merkezinde ne tür hizmetler veriliyor?
Kliniğimizde cilt bakımları, bölgesel zayıflama ,ortopedik işlemler, tırnak sağlığı ve bakımı gibi işlemler bulunuyor. Ama bizi diğer merkezlerden farklı yapan “Private Spa” bölümümüz… La Magie Covid döneminde faaliyete girdi. Hepimizin aynı aile içinde bile ayrı koltuklarda oturduğumuz zamanlar.. Private spa fikri o döneme ait bir fikirdi. İçeride bir danışanımız varken başka kimseyi kesinlikle almıyoruz. Spa katının kullanımı sadece o kişiye ait oluyor. Bu özel hizmet nedeniyle danışanlarımızın en çok tercih ettiği hizmetimiz spamız.

Fizyoterapi adına çok başarılı işlemler yapıyorsunuz, detaylandırmak ister misiniz?
Daha önce bahsettiğim gibi fizik tedavi ve ortopedi alanında en iyi doktorlarla çalışma şansım oldu. Prof Dr Azmi Hamzaoğlu bu kişilerin en başındadır. Skolyoz konusunda 12 yıl boyunca kendisinin deneyimlerinden çok faydalandım. Aldığım yurtdışı eğitimlerle destekleyip özellikle skolyoz rehabilitasyonu konusunda en iyi noktalara ulaştım. Sayısız hasta tecrübemiz bulunuyor. Kliniğimizde de “Schroth Seas Fits” gibi skolyoz da dünyada çapında en başarılı tekniklerle rehabilitasyon hizmeti veriyoruz.

Mesleki hayatınızda aklınızda yer eden anılarınız olduysa paylaşabilir misiniz?
Biz ülkemizde sağlık konusunda gerçekten çok iyi bir noktadayız. Mezun olduktan sonra katıldığım pek çok kurs ve hastane ortamında onlardan aslında çok iyi noktada olduğumuzu görmüş oldum. Amerika’nın en iyi hastanesine eğitim almak için gittiğimde Amerikalı hekimlerin bile oradaki eksiklerini bize kıyasla tamamlayıp daha sonra bizim ülkemizi ve çalıştığımız hastanedeki doktorları ziyaret etmeleri ve çok saygı duymaları sanırım en büyük kanıtıdır.

Klinikte 1 gününüz nasıl geçiyor anlatmak ister misiniz?
Huzur benim hayatımın vazgeçilmezi. La Magie’nin çok güzel, huzurlu bir ortamı ve bahçesi var. Genelde bahçede kahvemizi içmeden güne başlamayız. Yerimiz çok merkezi bu yüzden misafirimiz de eksik olmuyor. Onun dışında beni temsil etmeyen ve kontrol etmediğim hiçbir iş içime sinmez. Hasta almadığım zamanlarda mutlaka klinikteki her ayrıntıyı kontrol etmeyi tercih ediyorum. Her bir danışanımın klinikten mutlu ayrılması benim için çok önemli.

Yaz döneminde klinikte özel çalışmalar yapıyor musunuz?
Evet , özellikle yaz yaklaşırken zayıflama masajlarımız çok tercih ediliyor. Bir de Browny Guarana kahvemiz metabolizma hızlandırıcı ve zayıflamaya yardımcı etkiye sahip. Bunun dışında diyetisyen kontrolünde hizmetlerimizi smoothielerle ve detoks suları ile desteklemeye başladık. Bahçemizde yoga dersleri ve spor saatleri de planlarımız arasında.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"