Akıllı, özgür ve sürdürülebilir moda: UNOMOI! Tohum toplarını toprakla buluşturan uygulama: UNOMOI! Üstelik her kiralama bir tohum… Yaşanabilir bir dünya için doğaya katkıda bulunmayı önemseyen ve bu katkıyı müşterileri adına sağlamayı kıymetli bulan Unomoi, ”Satın alma, kirala.” mottosuyla yola çıkarak tekstil sektörünün doğaya verdiği zarara dur demek için kullanıcıları alışveriş alışkanlıklarını gözden geçirmeye davet etmeye çağırıyor.

Ayşe Kefli ve Gözde Atasoy’un sürdürülebilir moda anlayışıyla yola çıkarak hayata geçirdikleri Unomoi, yapılan her alışveriş için ecoDrone ile tohum toplarını toprakla buluşturmak başta olmak üzere pek çok uygulamayı bir arada hayata geçiriyor.

Ekolojik ayak izi azaltıyor!
Ekolojik ayak izimizi azaltmak için üretimde kullanılacak kaynakları koruma amacı güden Unomoi, tüketicilere akıllı, özgür ve sürdürülebilir moda sunuyor. Peki ama nasıl?

Hızlı üretime “DUR” de!
Bir kadın her yıl ortlama 37.4 kg giysiyi atıyor. Sadece bir kaç defa giyeceğiniz kıyafetleri kiralamayı seçerek, bu miktarı azaltmak ve yarının doğasını korumak elimizde.
Satın almak yerine kiraladığınız her seferde, paylaşım ekonomisine dahil oluyorsunuz. Böylece hem dolaplarınızın arka taraflarında unutulan, hem de çöplüklerde yığılan giysi miktarını azaltmış oluyorsunuz.

UnoMoi kıyafet çantası
UnoMoi kiraladığınız ürünleri teslim ederken de sürdürülebilirlikten taviz vermiyor. Çöpe atılan plastik poşetler ya da karton kutular yerine tekrar tekrar kullanabileceğimiz UnoMoi kıyafet çantalarını kullanıyorlar. Böylece hem ortaya çıkabilecek atıklar azalmış oluyor, hem de ürünlerin tertemiz ve olabilecek en düzgün şekilde ulaşması sağlanıyor.

Geri dönüşüm
UnoMoi ürünleri hijyen ve ürün ömrünün uzaması için kullandığı temizleme sonrası plastik poşetleri Ataşehir Belediye’sine ulaştırarak, geri dönüşüm projeleri kapsamında değerlendirilmelerine katkıda bulunuyor.

Gerçek kürk mü? ASLA!
Kıyafetlerde gerçek kürk kullanılmasına karşı olan UnoMoi’de bu ürünler asla kiralanmıyor.

ecoDrone ile tohum toplarını toprakla buluşturma
ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır. Doğal ekosistemlerde; ağaçlardan toprağa düşen tohumlar orada tekrar hayat bulurlar. ecoDrone’lar da, doğadaki işte bu süreçten esinlenerek geliştirildi. Daha yaşanılabilir bir gelecek için ulaşılması zor alanlarda ekim olanağı sağlayan ecoDrone’lar ile 10 dakikada 2500 adet tohum topu atışı gerçekleştirilebiliyor. ecoDrone’lar, tıpkı rüzgarın ve kuşların ağaçlardan topladıkları tohumları toprağa karıştırması gibi doğayı taklit ederek, ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları yaparak doğada bir yaşam potansiyeli yaratıyor.

https://unomoi.com/

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"