Formüllerimizi sürekli olarak iyileştirme arayışındaki Mathilde Thomas ve ekibi daha etkili, temiz ve doğal yeni leke karşıtı cilt bakım ürünleri geliştirdi. Vinoperfect Serum, 15 yıldır kült bir ürün… Serumun bu kadar başarılı olmasının nedeni tüm leke türleri ve tüm cilt tipleri üzerinde etki göstermesi. Sunduğu gözle görünür sonuçlar, eczanelerde satılan bir numaralı ve rakipsiz leke karşıtı bakım ürünü olarak konumlandırılmasını sağlıyor (1). Tüm dünyada 30 saniyede bir adet Vinoperfect Serum satılıyor (2).

Geçmişten gelen bir gelenekten ilham alan Mathilde, Viniferine içeren asma yaprağı öz suyu üzerinde çalışmaya yöneldi. Eskiden Fransa’nın üzüm bağlarında çalışan kadınlar cilt lekelerinden kurtulmak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için asma öz suyunu yüzlerine ve ellerine sürerlerdi. C vitamininden 62 kat daha etkili (3). Viniferine cildi tahriş etmiyor ve en hassas ciltler tarafından bile tolere edilebiliyor.

Tüm leke tiplerinde etkili, özellikle hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılabilir

Hormonal lekeler ve melazma olarak da bilinen gebelik maskesini önlemek ya da lekeleri gidermek için Vinoperfect serumu hamile ve emziren kadınlar kullanabilir. Fotosentitif olmadığı için yaz ya da kış fark etmeksizin, hormonal düzensizliklerden kaynaklı tüm leke tipleri üzerinde etkilidir.

Hamilelik maskesi hormonal dengesizlikler ve özellikle östrojen seviyesindeki artış nedeniyle oluşur. Östrojen seviyesinin artması, aşırı melanin üretimine neden olarak cildi güneş ışınlarına (UVA ve UVB) ve dış faktörlere karşı daha hassas hale getirir. Cilt doğru bir şekilde korunmazsa koyu lekelerin oluşması kaçınılmazdır.

Hamilelik maskesi genel olarak 2. trimesterde (4. ay) görülür, ancak doğumdan sonra, özellikle de emzirme döneminde de gözlemlenebilir. Cilt tipi fark etmeksizin tüm hamile kadınlarda oluşabilir ancak koyu tenli kadınların cildi hormonların da etkisiyle daha kolay lekelenebilir.

Cilt bakımınıza dikkat etmeniz ve gerekli önlemleri almanız gerekir. Hem hamilelik boyunca hem de doğumdan sonraki birkaç ay uygun bir cilt bakım rutini benimsemenizi öneririz. Güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçının ve her gün SPF50 güneş koruyucu krem kullanın. Leke oluşumuna karşı daha yüksek koruma için güneş kreminizden önce Vinoperfect serum kullanın. Bu şekilde cildi nemlendirirken, hamilelik maskesi oluşumunu engelleyip, güneşe karşı cildinizi koruyabilirsiniz. Yoğun güneş ışığına maruz kalacağınız durumlarda vücudun açıkta kalan bölümlerini örtmeye ve şapka takmaya özen gösterin. Güneş gözlüğü kullanmayı unutmayın. 12.00-16.00 saatleri arasında güneşe çıkmaktan kaçının. Hamilelik maskesi genel olarak koyu tenli kadınlarda daha yaygın olsa da önlem alınmadığı takdirde açık tenli kadınlarda da görülebilir.

Hamilelik maskesi doğumdan birkaç ay sonra, özellikle de emzirme döneminde ya da doğumdan sonraki yaz aylarında gözlemlenebilir. Hatta güneşe maruz kaldıktan sonra yeniden oluşma ihtimali vardır. Hormonlar ve özellikle östrojen hormonu leke oluşumunu tetiklemektedir. Hamilelik maskesinin oluşumunu engellemek için doğumdan sonraki birkaç aylık süreçte SPF50 güneş koruyucu kullanmak ve bakım rutinini Vinoperfect serisinin ürünleri ile desteklemek gerekir.

Tüm cilt tiplerinde etkili
Bir şişeden sonra leke karşıtı etki (5): Koyu leke görünümünde %63 (5) azalma
Etkinliği, en açıktan en koyuya 6 cilt fenotipinde klinik olarak kanıtlanmıştır. Işığa karşı hassasiyet yaratmayan formülü en hassas ciltler de dâhil tüm cilt tipleri için uygundur.

Daha etkili yeni bir formül
2021 yılında kült Leke Karşıtı Serum, «temiz» güzellik alanında devrim yaratan yeni bir biyomimetik emülgatör sayesinde yenileniyor. Biyolojiden alınan ilhamla geliştirilen bu yeni emülgatör cilt katmanlarını taklit ederek çalışıyor. Bu taklit, Viniferine’in cilde nüfuz etmesine yardımcı oluyor; 3,9 kat daha yüksek etkinlikle (4) aktif bileşenin lekeler üzerindeki etkisini optimum seviyeye çıkarıyor. Sonuç; daha etkili ve daha temiz bir formül.

Daha temiz ve daha doğal bir formül
Doğallık konusundaki çalışmalarımız hızlanıyor. Biyoteknolojideki gelişmeler bize yüksek performansa sahip yeni ve doğal bileşenler sunuyor. Doğallıklarını artırmak üzere tüm ürünlerimizin formülleri üzerinde yeniden çalışıldı ve tüm formüllerimizin doğallığı %95’in üzerine çıkartıldı.

Yeni Vinoperfect serisi

Leke Karşıtı Işıltı Verici Serum: 30 ml – 435 TL
En yüksek Viniferine (1.000 ppm) konsantrasyonuna sahip olan serum tüm cilt tiplerinde ve her türlü cilt lekesi üzerinde etkilidir ve yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Sabah ve akşamları uygulayın. Güneş kreminden önce kullanın.

Leke Karşıtı Işıltı Verici Esans: 150 ml – 259 TL
Vinoperfect cilt bakım rutininin ilk adımı olan bu esans cildi serumdan daha iyi faydalanmak üzere hazırlar ve serumun cilde ışıltı katma etkinliğini 2 kat artırır (7). Glikolik asitle zenginleştirilen formülü cilt dokusunu iyileştirir ve cilde aydınlık bir görünüm katar.
Sabah ve akşamları serumdan önce uygulayın.

Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Krem: 50 ml – 300 TL
Glikolik asit ve papaya enzimi sayesinde uyandığınızda ferah ve aydınlık bir cilde kavuşmanız için nazik peeling etkisine sahiptir.
Akşamları yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Etkisini artırmak için gece maskesi olarak kullanın.

Glikolik Maske: 75 ml – 205 TL
Doğal türevli AHA ile zenginleştirilen bu 2’si 1 arada maske cilde nazikçe peeling yapar, cilt tonunu eşitler ve 10 dakikada cildi aydınlatır.
Haftada iki kez temiz ve kuru cilde uygulayın.

Anında Işıltı Veren Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi: 50 ml – 300 TL
Onun sırrı: Viniferine (500 ppm) ile bir araya gelen niyasinamid. Bu nemlendirici gündüz bakım kremi cilt tonunu eşitlerken cilde anında ışıltı katar.
Sabahları yüz ve boyun bölgesine uygulayın.

Leke Karşıtı El Bakım Kremi: 50 ml – 120 TL
Leke görünümünü düzeltir ve yeni leke oluşumunu engeller. İçeriğindeki karite yağı sayesinde yağlı bir his bırakmadan elleri besler ve onarır.

#Vinoperfect #After1Bottle @Caudalie

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"