Gökyüzündeki sayısız yıldızdan biri olan ve ışığını saçamamaktan korkan Merope, bir gece yeryüzüne inerse neler olur dersiniz? Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Merope, bu ürkek yıldızın ormanda izini süreceği bir keşif serüvenine davet ediyor okurunu. Annesinden dinlediği gökyüzü masallarıyla büyüyen yazar Göknur Birincioğlu’nun şiirsel anlatımıyla, çizer Merve Atılgan’ın göz alıcı resimleriyle Merope, benzersiz bir ışıltı saçıyor…

Gökyüzündeki sayısız yıldızdan biri, Merope. Biraz titrek, biraz ürkek! Peki ama niye? Çünkü korkuyor ışığını saçamazsa diye… Buz gibi soğukta, çok üşüdüğü bir gece, tutunup rüzgâra, iniveriyor yeryüzüne. Hem de sıcacık koyun yünlerinin üzerine!

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Merope, kalpleri ısıtan bir gökyüzü öyküsüyle okurlarını sarıp sarmalıyor. Kitabın yazarı Göknür Birincioğlu, annesinden dinlediği gökyüzü masallarından ilham alarak yazdığı öyküde, kalbinde parıldayan ışığı sıcacık bir anlatımla satırlara döküyor.

Işıltılı bir masal
Göknur Birincioğlu’nun yazdığı bu şiirsel öyküde, Ülker yıldız kümesinin en sönük yıldızı Merope yeryüzüne iniyor ve ışıl ışıl tozlarının etrafa saçılmasıyla içindeki gücü keşfediyor. Koyunların yünlerinde, çobanın ellerinde parıldıyor ve böylece bizi önce gökyüzünde, sonra ormanda izini süreceğimiz bir keşif serüvenine davet ediyor. Merve Atılgan’ın göz alıcı resimleriyle Merope, okurlarına benzersiz bir ışıltı saçıyor.

Yıldızları fark etmek
Merope bize gökteki sönük yıldızları fark edersek daha güçlü parıldayacaklarını, dünyanın karanlığa ve çalılara hiç teslim olmamak üzere ışıl ışıl bir gezegene dönüşeceğini hatırlatıyor. Yıldızları fark edenlerin ve masallardan vazgeçmeyenlerin üşüyen karanlık dünyayı ısıtacağını ve aydınlatacağını fısıldıyor kulaklarımıza…

Yazar: Merve Atılgan
Sayfa: 32
Yayınevi: SEV

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"