1-7 Ekim Emzirme haftasına özel düzenlenen etkinlikte, anneler ve uzmanlar bir araya geliyor. 2 Ekim Çarşamba günü Kanyon Joint İdea’da düzenlenecek eğitim annelere ve sağlık çalışanlarına özel tamamen ücretsiz.

Kadın Doğum Uzmanları, Çocuk Hekimleri, Diyetisyenler ve Psikologların katıldığı eğitimde; annelerle ve bu konuda çalışacak uzmanlarla, doğumun emzirme dönemine etkileri, anne sütünün önemi, emzirmenin sağlık üzerine faydaları, anne bebeğin doğum sonrası dönemdeki beklentileri ayrıntılı bir şekilde konuşulacak.

Dünya sağlık örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı ilk 6 ay sadece anne sütünü, 2 yaşına kadar da ek gıdalarla beraber anne sütünü öneriyor. Anne sütü alan çocuklardaki sağlık faydaları saymakla bitmiyor. Annenin bu dönemde iyi bir desteğe ihtiyacı oluyor. Ülkemizdeki annelerin sadece %38’i 6 ay anne sütü verebiliyor ve %19’u 6. aydan sonra anne sütü vermeye devam ediyor. Bu rakamların artması için anneye ve bebeğe hem fiziksel hem de psikolojik olarak destek olmak şart.

En değerli dönem olan doğum sonrası emzirme döneminde; anne, baba ve bebeklere destek olmak için düzenlenen eğitim 150 kişiye ve sosyal medya üzerinden milyonlara ulaşmayı hedefliyor.

“Anne Oldum Ben!” programının içeriği

10.00-10.30 Plus Morning

10.30-11.15 Heyecanlı bir başlangıç; Doğum / Mod. Yeşim Mutlu
Uzm. Dr. Arzu Çağdaş-Uzm. Dr. Hüseyin Mutlu

11.15-11.30 Nero ile tatlı bir ara

11.30-12.30 Önce kendine sonra bana iyi bak anne / Mod. Aslıhan Gündüz
Dyt. Berrin Yiğit – Uzm. Dr. Günay Cantürk

12.30-13.00 Thermomix Lezzetleri

13.00-14.30 Bebek ne bekler? Anne ne ister?
Psk. Açelya Şahin Fırat – Uzm. Dr. Hüseyin Tapık – Dyt. Güneş Aksüs

Eğitime kimler katılabilir?
– Anneler
– Anne Adayları
– Anne-çocuk çalışan/ çalışmak isteyen diyetisyenler, doktorlar, psikologlar, sağlık çalışanları…

Kesin etkinlik kaydınızın alınması için;
+90 549 200 12 04 no’lu whatsapp hattına; isim-soyisim-ünvan (anne/diyetisyen/hemşire …vb) mail adresi-sosyal medya adresi (instagram) bilgilerinizi alt alt yazarak, mesaj yolu ile iletmeniz yeterli.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğin kontenjan sınırı vardır.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"