Redhouse Kidz yayınevi, çocuk edebiyatına nitelikli değerler katmaya devam ediyor. Sanal evrenin olumsuz yanlarını, bir çocuğun bilgisayar oyunları tutkusu ile başlayan serüvenini kurgulayarak kaleme alan Tuba Şamlı Atilla, ‘Tepedeki Göz’ adlı kitabını okurla buluşturuyor.

Çağımızın vazgeçilmezi haline sanal dünyanın çocuklar üzerindeki etkileri gün geçtikçe artıyor. Hızlı tüketim odağında gelişen bilgisayar oyunlarına düşkün bir çocuğun macera dolu serüvenini anlatan kitap; sadece çocuk okurlara değil yetişkinlere de hitap ediyor.

Rutin bir düzende; okul dersleri ve arkadaşlarının odağında, evde sürekli bilgisayar oyunlarıyla vaktini geçiren Can’ın serüveni, ailesinin büyük bir şehirden küçük bir sahil kasabasına taşınmasıyla yön değiştiriyor. Yeni taşındıkları yerde bağlantı sorunları nedeniyle tabletini kullanamayan Can, kasabada gördüğü ‘Oyuna Katıl’ yazıları ve ne zaman dikildiği bilinmeyen ‘’Tepedeki Göz’’ ile kendini gizemli bir boyutun içinde buluyor. Gizemli bir maceraya adım atan Can’ın hikayesi, sürükleyici bir hal alıyor.

Kitap, dışarıdan sadece eğlenceli görünen sanal oyunların içyüzünün başka olabileceğini okura düşündürürken; sanal bir dünyada güvenliğin nasıl sağlanacağını sorgulatıyor. Hepimizi özel bilgilerimiz, kişisel verilerimiz ve bunları nasıl güvende tutabileceğimizle ilgili düşünmeye davet ediyor.

Yazar: Tuba Şamlı Atilla
Sayfa: 184
Yayınevi: Redhouse Kidz

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"