Yaz aylarının ardından sonbahara sıcak bir giriş yaparken, yeni tarifler denemek isteyenler Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) mutfaklarında buluşuyor. Sushi yapımından et pişirme tekniklerine kadar birbirinden farklı seçenekler takvimde yerini aldı. Mutfağı özleyenler, en sevilen içerikleri yeniden yeni menülerle deneyimlemek isteyenler ve tabii ki mutfağı yeni ilgi alanı ilan edenler MSA’nın eylül ayı workshoplarında yerlerini şimdiden ayırtabilirler. MSA workshop biletleri eylül ayından itibaren msa.com.tr adresi üzerinden satın alınabilinecek.

Sushi // 3 Eylül, 16.00-20.00 – 15 Eylül, 19.00-23.00
Sevilen Japon lezzetlerinden sushi yapımı hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Japonya’dan dünyaya yayılan lezzet Sushi’nin yapımını öğrenmek isterseniz bu workshop tam size göre. Sushi pirinci pişirmeyi ve sushi yapım tekniklerini öğrenip hayalinizdekinden bile daha lezzetli sushi’ler yapacağınız bu eğitimde doğru kıvamda sushi pirinci hazırlama, nori kullanım şekilleri, maki ve roll, hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler ve sushi sunumu konusunda bilinmesi gerekenleri öğreneceksiniz.

Etler ve Pişirme Teknikleri // 3-26 Eylül, 10.00-14.00 – 19 Eylül, 19.00-23.00
İyi bir et yemeği için et seçimi olduğu kadar eti pişirme tekniği de önem taşıyor. Bu eğitimde dört saat boyunca hem teorik hem de uygulamalı bir eğitimin verileceği bir workshopta ete dair akıllara gelen tüm sorular yanıt bulacak. Doğru et seçiminden etin kısımları ve porsiyonlanmasına ve çeşidine göre pişirme tekniklerine kadar ete dair ne varsa bu eğitimde anlatılacak. Et severlerin kaçırmaması gereken bir workshop!

Kokteyl Kahveler // 24 Eylül, 10.00-15.00
Sıcağı ayrı soğuğu ayrı güzel! Kahve tutkunlarının ilgisini çekebilecek bir workshop: Kokteyl Kahveler. Bu kez MSA mutfağında kahveyi alışılmışın dışına çıkarıp kokteyllerin renkli dünyasına sokuyoruz. Kokteyl Kahver’de MSA’ya özgün reçetelerle espresso, filtre kahve ve cold brew bazlarını kullanarak hem alkollü hem de alkolsüz kahve kokteylleri yapacaksınız. Bu şaşırtıcı bir o kadar da merak uyandırıcı deneyimi yaşamak için eğitimde yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Artizan Ekmek // 3-17 Eylül, 10.00-16.00
Sofraların olmazsa olmazlarından ekmeği kaç çeşit yapabilirsiniz? Ekmeğe saygı duruşu niteliğindeki Artizan Ekmek eğitiminde bir araya gelen mutfakseverler profesyonel şeflerle ekmeğin renkli dünyasına yolculuğa çıkıyor. Bu eğitimle doğal yöntemlerle ekmeğin raf ömrünü uzatma metotlarını öğrenecek, mısır unundan karabuğday ununa farklı içeriklerle hazırlanan lezzetli ekmek reçetelerini deneyimleyecek, glüten içermeyen tahıllarla ekmek yapımına hâkim olacaksınız.

1 Haftanın Yemeği // 18 Eylül, 16.00-21.00
Her günün vazgeçilmez sorusu: “Akşama ne pişirsek?”. Bu soruya bir haftalık bir ara verebilirsiniz. “1 Haftanın Yemeği” workshop’una katılan mutfakseverler bir hafta boyunca yapacağı yemekleri planlayabilir, katıldıkları beş saatlik eğitimle tüm haftanın sorusundan kaçabilirler. Bu eğitimde stok hazırlamadan pişirme tekniklerine, malzeme ve sosların farklı uygulamalarından pratik tariflerin yapımına kadar her şeyi öğrenecek; kendinizi profesyonel eğitmenler eşliğinde geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

Bu workshoplar ve çok daha fazlası için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
ilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlıyor. Ön hazırlığı MSA tarafından yapılmış, evde son haline getirilebilecek yemekler, pratik ürünler ve taptaze lezzetlerden oluşan menü https://msabox.msa.com.tr/ üzerinden incelenebiliyor.

www.msa.com.tr

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"