Hafta sonu bir kaçamak yapmaya ne dersiniz ya da hafta içi herkes çalışıyorken siz ve en sevdiğinizle birlikte şehirden çok uzaklara gitmeden kısa ama ruhunuza iyi gelecek bir tatil yapmaya? Bunu kim istemez diyen sese önerim Sapanca olacak.

Bir gününüzü NG Güral Sapanca Wellness & Convention Otel’inin içindeki SPA’sında kendinizi şımartmaya ayırabilir, dönüş günü de Sapanca Göl’ünün etrafında yürüyüş yapmaya ayırabilirsiniz. Dinlenme tatili olduğundan dolayı yolunuza ne Maşukiye’yi ne de Kartepe’yi eklemiyorum. Kartepe şu sıralar zaten gitmenizi gerektirecek bir yer değil havalardan dolayı, bi kar yağsın orası içinde bir rota çizerek deneyimlerimi paylaşırım. Neyse dönelim Sapanca’ya…

İstanbul-Sapanca arası yaklaşık 125 km’lerde bu da yolculuğunuzun hızınıza göre değişmekle birlikte 1,5-2 saat süreceğinin işareti. Otel Sapanca’nın çıkışında bulunan Kırkpınar Köyü’nde geniş bir yeşil alanı içerisinde barındırıyor.

Kapıdan girdiğiniz andan itibaren her şeyin sizin için düşünüldüğü hissini veren Otel’de bavulunuzu yemyeşil doğaya bakan odanıza bıraktıktan sonra kendinizi şımartmaya ıslak alan kullanımı ile başlayabilirsiniz. Termal otel olmadığından dolayı sıcak bir havuz suyu beklemeyin. Kapalı olarak 3 farklı havuz alanının bulunduğu otelde ben en çok yağmur yağarken, o yeşilin en güzel rengini izleyebileceğiniz komple camdan oluşan olanını seviyorum. Islak alanda çeşitli duş banyoları, saunaları ve hamamı bulunuyor. Bunların hepsinde vaktinizi geçirdikten sonra kendinizi mükemmel değil mükemmel ötesi masaj yapan o ellere bırakın derim deneyimlemiş biri olarak.

Akşam yemeğinden sonra keyif çayınızı içerken ya da şarabınızı yudumlarken size eşlik edecek olan müziği dinlemek için Leylak Bistro alanına inebilirsiniz. Burada hafta sonları canlı müzik yapılmakta. Günü burada bu şekilde bitirdikten sonra ertesi gün kahvaltının ardından otelin konumlandığı alanı yürümenizi, hamaklarında sallanmanızı ve sonrasında da gölün oraya gitmenizi, trafik saatine kalmadan da evinize dönmenizi tavsiye ederim…

Hepimiz tatil için çalışıyorsak, neden kendimizi arada bu kaçamaklarla şımartmayalım değil mi? Planlar yapılsın, otel aransın…

Sizler için Mutlu Pazarlar Paketi hazırlamışlar bir de… Paket, Pazar günü girişli olmak üzere 2 gece çift kişilik odada yarım pansiyon konaklama kişi başı 350 TL’den başlayan fiyatlara satın alınabiliyor. Ayrıca Mutlu Pazarlar Paketi’ni satın alan misafirlere Bali Masajı da NG Sapanca’nın hediyesi.

Şunu da unutmadan yazayım; NG Sapanca Wellness & Convention Otel, 2013 yılında TripAdvisor kullanıcılarının oylamasıyla “Mükemmellik Sertifikası”na layık görülmüş.

Yorum Gönder

four × 3 =