Bi’Boya, baharın gelmesiyle evlerin en değerli bölümü haline gelen balkonları yinelemeye yönelik öneriler hazırladı. Siz de Bi’Boya’nın yaratıcı çözümleri ile nefes aldığınız balkonlarınızın paslarından kurtulun, onları daha renkli ve daha ferah alanlara dönüştürün.

Hayatımızda pek çok değişikliğe neden olan bugünler, aynı zamanda yaşam alanımız evlere yönelik bakışı da değiştirdi. ‘Evden işe, işten eve’ döngüsü içerisinde yıllarca ertelenen ya da ihmal edilen değişiklik, yenileme ve boya-badana işleri bu dönemde hatırlanmaya başlandı.

İşte bu dönemde de en büyük destekçiniz yine Bi’Boya olmaya devam ediyor. Yaratıcı çözüm önerileri ile trendleri belirleyen Bi’Boya, bu kez de izolasyon döneminde değerleri çok daha iyi anlaşılan balkonlar için yaratıcı çözüm önerileri hazırladı. Siz de Bi’Boya ile nefes aldığınız balkonlarınızın paslarından kurtulabilir ve buraları daha renkli, daha ferah alanlara dönüştürebilirsiniz. Bunun için Bi’Boya’nın hazırladığı yaratıcı çözümlere göz atmanız yeterli.

Balkon demirleri için Bi’Boya Su Bazlı Parlak Comfort
Metal yüzeylere uygulanabilen Bi’Boya Su Bazlı Parlak Comfort akrilik esaslı ve oldukça uzun ömürlü olma özelliği taşıyor. Canlı ve parlak rengini uzun süre ilk günkü gibi koruyan ürün, yağmur, kar, aşırı sıcak, nem ve aşırı soğuk gibi hava koşullarından etkilenmiyor. Geniş renk seçeneğiyle Bi’Boya Su Bazlı Parlak Comfort’a Bi’Boya’nın biboya.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paslı balkon demiri nasıl boyanır?
Boyama işlemine başlamadan önce üzerinize uzun kollu ve eski kıyafetler giymeyi tercih edin. İlk önce demirin pasını arıtmakla işe başlayın. Bunun için de biraz beyaz sirke ya da beyaz sirkeli su kullanmayı tercih edin. Sert bir fırça ile demirin üst yüzeyini soyarak, pası temizleyin. Daha sonra da boyanın daha iyi tutunabilmesi için demir yüzeyleri zımparalamayı unutmayın. Toz fırçası ile yüzeyin tozunu aldıktan sonra ise anti-pas özelliğine sahip bir astar ile astarladıktan sonra balkon demirinizi boyama işine başlayabilirsiniz.

Balkon demiri boyarken dikkat edilmesi gerekenler
Anti-pas astar uygulamasının ardından Su Bazlı Parlak Comfort’un bir kısmını hacimce %10 inceltilerek tekrar astar olarak uygulayın. Ardından inceltilmemiş boya ile son kat uygulamasına geçin. Alttaki yüzey kapanana kadar minimum 2 kat son kat boya uygulayın.
Boya sıçrama yapabileceğinden, çevrenin kirlenmemesi için boya yapacağınız alanı gazete kağıdıyla kaplayın.
Boya için pratik kullanımlı bir rulo veya fırça tercih edin. Ufak dokunuşlar için de bazı kısımlarda küçük boya fırçası kullanın.
Boyayı tek kat değil minimum 2 kat boya uygulaması ile daha iyi tutunmasını sağlayın.
Balkon demiri boyama işlemi sırasında fırçayı sürerken demir üzerinde fırça izleri kalmamasına özel gösterin.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"