Özel bir geliştirme süreciyle tasarlanan Pirelli lastikleri BMW M serisinin pek çok modeli için homologasyon almış bulunuyor…

Milano, 24 Ocak 2023. BMW M, Pirelli P Zero Elect lastikleri markanın geçen sene 50. yıl dönümünü kutlayan yüksek performans birimi tarafından geliştirilen ve ilk tam elektrikli otomobili olan yeni BMW i4 M50 için orijinal ekipman olarak seçti. En yeni sıfır emisyonlu coupé, Pirelli’nin özel olarak geliştirdiği lastiklerle donatılan diğer pek çok BMW M otomobili arasında yerini alacak.

BMW i4 M50, markanın spor biriminin yönünü ilk kez tam elektrifikasyona çeviriyor. Dört tekerlekten çekiş sağlayan iki motorun olması sayesinde araç toplam 544CV (400kW) güç çıktısıyla sadece 3,9 saniyede 0’dan 100 km/saat hıza ulaşabiliyor. Pirelli’nin bu tür otomobillerin yüksek performansına yanıt verebilmek ve tüm elektrikli araçların benzersiz taleplerini karşılamak için geliştirdiği P Zero lastikler, yanaklarındaki özel işaretlerden tanınabilen Elect teknolojisini içeriyor. BMW için ‘terzi işi’ olarak üretilen tüm orijinal ekipman lastikleri tanımlayan yıldız işaretinin yanındaki Elect logosu ise lastiğin BEV veya şarj edilebilir hibrit araçların anında tork, bataryalardan dolayı artan ağırlık ve sessiz sürüş gibi özelliklerini desteklemek üzere özel olarak geliştirildiğini gösteriyor. Pirelli lastiğinin yapısı, ekstrem spor sürüş sırasında bile aracı desteklemek ve maksimum performans sunmak için güçlendirildi. Yüksek kavrama sağlayan özel hamur da hassas ve verimli kullanım için maksimum tutuş yaratmak üzere tasarlandı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"