Çocuklara rengarenk ve eğlenceli bir dünya sunan Play-Doh, yeni eğitim-öğretim dönemini Aktif Yaşam Derneği iş birliğiyle hazırlanan Play-Doh Aktivite Okulu ile kutluyor. Hem ebeveynlerin hem de öğretmenlerin çocuklarla birlikte yapabileceği eğlenceli aktivitelere Play-Doh Türkiye YouTube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Tüm dünyada çocukların yaratıcılığını destekleyerek onlara eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralayan Play-Doh, yeni eğitim-öğretim döneminin başlangıcını yaratıcılık ve eğlenceyle dolu Play-Doh Aktivite Okulu ile kutluyor. Play-Doh Türkiye YouTube kanalı üzerinden hayata geçirilen Play-Doh Aktivite Okulu, Uluslararası Oyun Derneğinin (IPA) Türkiye temsilcisi Aktif Yaşam Derneği iş birliğiyle hazırlanan, ebeveynlerin ve öğretmenlerin de çocuklarla birlikte keyif alarak yapabileceği birbirinden eğlenceli ve öğretici içeriklerden oluşuyor.

Matematikten hayat bilgisine toplam sekiz farklı konuda hazırlanan eğitici videolar Play-Doh Youtube kanalının yanı sıra Play-Doh Türkiye sosyal medya hesaplarından da duyurulacak. Çocukların derslere istedikleri zaman katılabildiği Play-Doh Aktivite Okulu, çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri yeni yöntemleri sunuyor. Çocuklar renkli Play-Doh oyun hamurlarını kullanarak rakamları, dört mevsimi, dünyamızı öğreniyor; resim yapıyor ve daha birçok aktivite ile hayal güçlerini kullanarak yaratıcılığını ortaya çıkarıyor. 3-5 ve 6-8 gibi farklı yaş gruplarındaki çocukların ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan içerikler, çocukların bilişsel, fiziksel, duygusal-sosyal gelişimlerinin yanı sıra dil ve konuşma becerilerini de geliştirmeyi hedefliyor.

Sürekli yeni içeriklerle güncellenen Play-Doh Aktivite Okulu’nun videolarına Play-Doh Türkiye Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

Play-Doh Aktivite Okulu ilk bölüm izlemek için; https://youtu.be/fa48FxslFh0

Yorum Gönder

five × two =