Türkiye’de 35 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlayan Prima, “Dünya Prematüre Farkındalık Ayı” olan Kasım ayı özelinde başlattığı Prematüre Gücü kampanyasında 5. yılına girdi ve kampanyanın 5. yılında toplamda 1 milyon prematüre bezi minik kahramanlara ulaştırma hedefini gerçekleştirdi.

35 yılı aşkın süredir Türkiye’de en minikler dahil tüm bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi için gerçekleştirdiği çalışmalar ile hem ebeveynlerin hem de bebeklerinin yanında olan Prima, özel ihtiyaçlara sahip prematüre bebeklerin de yanında. Prematüre Gücü kampanyasında 5. yılına giren Prima, 1-30 Kasım tarihleri arasında CarrefourSA’dan alınan her bir paket Prima karşılığında hiç satışa çıkarmadan hastanelere bağışladığı prematüre bebek bezlerinde bu yıl toplamda 1 milyon bez bağışına ulaştı.

Tüm bebeklerin dünyasını güzelleştirmek ve ihtiyaç duydukları özel bakıma destek olmak için büyük bir özveri ile çalışan Prima, El Bebek Gül Bebek Derneği ile yeniden bir araya geldi. Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında prematüre bebek bakımı konusunda farkındalık yaratmak ve ebeveynleri bilgilendirmek için eğitimler veriliyor. Bu eğitimler ebeveynlerin bilinçlenerek kahramanlarına en iyi desteği vermelerini sağlıyor.

Prematüre Gücü Kampanyası 5 Yaşında
Prematüre Gücü kampanyasının ve gerçekleştirilen iş birliklerinin önemi konusunda konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak; “Prima Türkiye olarak 35 yılı aşkın süredir tüm bebekler ve ebeveynleri için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Tüm bebeklerimiz özel, prematüre bebeklerimizin ihtiyaçları ise çok özel. Günümüzde ortalamada Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i hayata gözlerini prematüre olarak açıyor ve bebeğin kendisi de ailesi de büyük bir mücadelenin ortasında buluyorlar kendilerini. Bu mücadelede ebeveynlere ve minik kahramanlarımıza destek olmak için tam 5 yıl önce Prematüre Gücü kampanyasını hayata geçirdik. Kampanyamız çerçevesinde farklı mekanizmalar ile gerçekleştirdiğimiz prematüre bez bağışları ile bu yıl toplamda 1 milyon prematüre bezi miniklerimize ulaştırmış olacağız. Ayrıca miniklerimizin bakımları da büyük bir önem taşıyor, iş sadece bebek bezleri ile bitmiyor. Bu yüzden El Bebek Gül Bebek Derneği ile bu yıl yeniden bir araya gelerek ailelere eğitimler veriyoruz ve bu konudaki farkındalığın artırılmasına katkı sağlıyoruz’’ dedi.

Prima ile güçlerini birleştirmeleri ve gerçekleştirecekleri çalışmalar konusunda konuşan El Bebek Gül Bebek Derneği Başkanı İlknur Okay, “El Bebek Gül Bebek Derneği, anne karnında gelişimini tamamlamadan önce doğan bütün bebeklerin; sağlıklı bir geleceğe kavuşmaları için gerekli çalışmaları yürütmek amacıyla, bu konuda deneyim sahibi ve uzman kişiler tarafından 14 yıl önce kurulmuş bir dernek. Prematüre bebeklerimizin bakımlarının bilinçli gerçekleştirilmesi hepimizin görevi. Prima ile ilk gerçekleştirdiğimiz iş birliğimizden bu yana önemli çalışmalara imza attık ve devamını da getirmeyi hedefliyoruz. Ailelere eğitimler vermek, miniklerimize destek olmak bizi hayallerimize ulaştırıyor. Prima ile yeniden bir arada olduğumuz için mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

Gerçekleştirdikleri bez bağışları ve eğitimler ile hem minik kahramanlarım hem de ebeveynlerin yanında olan Prima, El Bebek Gül Bebek Derneği ile olan iş birliğinde ebeveynlere verilen eğitimlere, gerçekleştireceği yayınlar ile farkındalığı artırmaya ve prematüre bebekler konusundaki bilinmesi gerekenleri paylaşmaya devam ediyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"