Eker, probiyotik ürün ailesini genişletiyor. Türkiye’nin probiyotik bakteri içeren ilk sofra yoğurdunu ve probiyotik kefiri çıkaran Eker, bir yeniliğe daha imza atarak Türkiye’nin ilk probiyotik ayranını tüketicilerin beğenisine sundu.

“Koruma kalkanı devrede” mottosu ile sunulan Eker Probiyotik Ayran, probiyotikten yararlanmayı sağlarken lezzetten de ödün vermiyor. Bu özelliği ile özellikle çocuklarına probiyotik ürünler tükettirmek isteyen anneler için lezzetli bir alternatif oluşturuyor. Anneler ve çocuklar, yemeğin yanında kolayca tüketilebilen hem lezzetli hem de sağlıklı bir içeceğe kavuşuyor. Ayran, pratik bir şekilde tüketilebilecek 195 ml ve doya doya içmek için 1000 ml olmak üzere iki farklı boyda tüketicilerle buluşuyor.

#nedenprobiyotik
Probiyotiğin pek çok faydası bulunuyor. Vücut sağlığının korunmasına katkı sağlayan yararlı mikro organizmalar olan probiyotikler, sindirim sisteminin düzenlenmesinden, bağışıklığın artırılmasına kadar vücuda pek çok yararlı etki sağlıyor. Bağırsaklarda yaşayan yararlı bakteriler; hastalıklardan korunmaya ve hastalıkların ilerlemesinin önlenmesine yardımcı oluyor. Probiyotikler ise bağırsaklardaki bu yararlı bakterilerin artmasını ve zararlı bakterilerin ise azalmasını sağlıyor.

Eker Probiyotik Ayran, probiyotik bakteri açısından zengin içeriği ile bağışıklık sistemine destek oluyor. Eker, kısa süre önce Türkiye’nin probiyotik bakteri içeren ilk sofra yoğurdunu ve probiyotik kefir ürününü tüketicilerle buluşturmuştu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"