Uzun zamandır “Seni Seviyorum Mükemmelsin Şimdi Değiş” oyununun peşinde olan biri olarak 29 Ekim’i iple çektiğimi söyleyebilirim. Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim hemen; ke-sin-lik-le iple çektiğime, bu kadar çok merak ettiğime değen bir oyun izledim.

Uzun zamandır izlediğim en iyi performans olduğunu da söyleyebilirim. Oyuncularını daha önce tiyatro sahnesinde izlememiştim. Hepsinin sesine büyülendim…

Çok güldüm, çok eğlendim, arkadaşımı, komşumu, dostumu, kuzenimi ve kendimi buldum oyunun her bölümünde. En yakın arkadaşınızın sevgilisi arasındaki sorunu, yıllardır evli olan üst komşunuzun hallerini, evlenecek adam yok diye söylenen ve bu yüzden etrafındaki herkesi evlendiren kuzeninizi, çıkmaz sokak misali karşılıksız seven halinizi, sonunda beklediği adam/kadın aradığı için mutluluktan bunu herkesle paylaşan kardeşinizi canlı canlı izlemeye ve izlerken de kahkahalara boğulmaya ne dersiniz?

Bu aralar gülecek hiçbir sebebiniz yoksa, canınız sıkkınsa mutlaka gidin derim. Gidin de kendinize gelin. Gidin de bi bakın bakalım ikili ilişkilerde durumlar nasılmış? Kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı, ismi ne kadar da uzun derken aslında hepimizin karşımızdakini  yani sevdiğimiz kişiyi ele geçirdikten sonra yani ortak bir payda da buluşmayı başardıktan sonra “Aslında şöyle olsan, biraz yumuşasan, bu durumda şöyle tepkiler versen…” diyerek değiştirmeye çalıştığımız, bunun içinde kurduğumuz cümlenin ikinci kısmı olan “… Mükemmelsin Şimdi Değiş” insanın varoluşundan bu yana süregelen yer, zaman, durum değişse de bazı yönlerinin değişmeyeceğini konu ediniyor.

Bu aralar gülecek hiçbir sebebiniz yoksa, canınız sıkkınsa mutlaka gidin derim. Gidin de kendinize gelin. Gidin de bi bakın bakalım ikili ilişkilerde durumlar nasılmış?

Kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı, ismi ne kadar da uzun derken aslında hepimizin karşımızdakini  yani sevdiğimiz kişiyi ele geçirdikten sonra yani ortak bir payda da buluşmayı başardıktan sonra “Aslında şöyle olsan, biraz yumuşasan, bu durumda şöyle tepkiler versen…” diyerek değiştirmeye çalıştığımız, bunun içinde kurduğumuz cümlenin ikinci kısmı olan “… Mükemmelsin Şimdi Değiş” insanın varoluşundan bu yana süregelen yer, zaman, durum değişse de bazı yönlerinin değişmeyeceğini konu ediniyor.

Off Broadway’de en uzun süre oynan müzikal olma ünvanını taşıyan oyun 17 farklı ilişki tipini anlatıyor. Uzun diyaloglardan oluşan bir oyun beklemeyin, bol müzikli, kısa cümleli ama çok manidar performanslar izleyeceksiniz. Birinci perdede daha çok güldüğümü söyleyebilirim.

Favorilerim; Ortada Adam Yok, Bekarlık Sultanlıktır ve Beni Aradı…

Adem Yılmaz, Defne Koldaş, Anıl Altınöz, Ezgi Erol, Begüm Günceler ve Mert Aydın’ın oynadığı oyunu 5-19-26 Kasım, 2-9-16 Aralık tarihleri arasında Zorlu PSM’de izleyebilirsiniz…

Drama sahnesindeki oyunlar 21:00’da başlıyor.

Yorum Gönder

five − 4 =