Starbucks’ın kadınlardan ilham alarak yarattığı kahvesi Siren’s Blend Starbucks en yeni çekirdek kahvesi Siren’s Blend ile çiftçiden, kavurucuya ve baristaya kadar kahve endüstrisinde çığır açan kadınlar onurlandırılıyor.

Kahve kültürünün dünyadaki en önemli temsilcilerinden Starbucks, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yeni kahve çekirdeği Siren’s Blend ile kutluyor. Her kahvesinin ayrı bir hikayesi olan Starbucks, Siren’s Blend kahvesini de kahve yolculuğunun her adımında katkıda bulunan kadınlara ithaf ederek onları onurlandırıyor.

Adını, Starbucks’ı simgeleyen Siren’den alan bu kahvenin yolculuğunun her aşaması tedarik, kavurma, harmanlama ve paketinin tasarımına kadar her şeyiyle kahve endüstrisinin öncü kadınları tarafından gerçekleştirildi. Kahve endüstrisinin önemli olduğu ve kadınların bu sektörde daha çok yer edinmesi için Doğu Afrika ve Latin Amerika çekirdeklerinden harmanlanan Siren’s Blend, narenciye ve çikolata aromasıyla tatlı ve ekşiyi bir araya getiriyor.

Hikayesiyle herkese ilham olan Siren’s Blend, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 1 Mart tarihinden itibaren tün Starbucks mağazalarında satışa sunuluyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"