Sadece %1 yağ oranlı, düşük kalorili ve yüksek protein içeriğine sahip Polonez ‘Fit Yaşam’ ürünlerinin şimdi de sodyum oranı yüzde 25 oranda azaldı. Polonez, yağ oranı yüzde 1’e kadar indirilmiş, protein oranı yükseltilmiş ve glütensiz üretilebilen şarküteri et ürünlerinden sonra şimdi de ürünlerdeki sodyum oranı yüzde 25 oranda azaltmayı başardı. 1 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu elde edilen yeni lezzetin yüksek protein ve düşük yağ içeren formülasyonuna ek olarak sodyum oranı da ciddi oranda azaltılmış oldu.

Tuz kullanımı etin korunması ve dayanıklılığın arttırılmasında kullanılan en eski yöntem. Ancak tuzlamanın nasıl yapıldığı kadar kullanım oranı da son derece önemli. Günlük tuz ihtiyacımızın %75’ini sebze ve meyve gibi gıdalardan alırken geri kalanını soframızdaki tuzdan ve çeşitli gıdalardan alıyoruz. Şarküteri et ürünleri de tuz alımında önemli bir kaynak sayılıyor.

Tuzla birlikte aldığımız sodyum, vücuttaki sıvıların dengelenmesine yardımcı olan bir mineral. Ancak sağlıklı bir kişinin günlük alması gereken sodyum miktarının en fazla 2 gram olması gerektiği belirtiliyor. Bir çay kaşığı tuzun 2.3 gram sodyum içerdiği düşünülürse, günde bir çay kaşığından daha az tuz tüketmek sağlık için son derece önemli. Bu nedenle formüllerinde tuz kullanımını sınırlayan Polonez, ürünlerinin lezzetini, yapısını ve formunu değiştirmeden sodyum oranını düşürmeyi başardı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"