Finish’in Türkiye’nin suyunu korumak için başlattığı ve geçen 3 yılda kamuoyunda büyük destek gören “Yarının Suyu” hareketine katılan 6 milyondan fazla hanedeki toplam su tasarrufu 25 milyon tonu geçti. Finish’in bulaşıkları sudan geçirmeden makineye koyma çağrısıyla başlayan Yarının Suyu hareketi, dördüncü yılında “biz bir araya gelirsek akan sular durur” kavramıyla daha fazla tasarrufun mümkün olduğuna vurgu yapıyor.

Finish, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle yinelediği tasarruf çağrısında biz bir araya gelirsek akan sular durur vurgusu yaparak, daha fazla gölü kurtarmak için herkesi ortak bir tasarruf hareketinin parçası olmaya, akan suyu durdurmaya davet ediyor.

Türkiye’nin suyunu korumayı misyon edinen lider bulaşık makinesi deterjanı Finish, 2019’da başlattığı Yarının Suyu hareketiyle her yıl bir göl dolusu suyun kurtarılması anlamına gelen tasarruf alışkanlıkları için çalışmaya devam ediyor. İlk olarak bulaşıkları makineye koymadan önce sudan geçirmeye son verme çağrısı yapan Finish, böylece her seferinde 57 litre su tasarrufunun mümkün olduğunu vurgulayarak ülkemizde 6 milyon hanenin her yıl 25 milyon ton su tasarruf etmesine ön ayak oldu.

Su tasarrufu için en önemli etkenlerden birinin de ürün performansı olmasından hareketle sürekli daha iyisi için çalışan Finish, en yeni ve en güçlü ürünü Quantum Ultimate ile de hâlâ bulaşıkları sudan geçiren milyonlara yeni bir çağrı yapıyor. Ürün geliştirme aşamasında özellikle daha az su kullanmayı ve daha fazla su tasarrufunu merkeze alan Finish, Quantum Ultimate ile kurumuş salça sosu, yağlı et lekesi ve tavadaki yumurta gibi en zorlu lekeleri üstelik 24 saat beklemiş bulaşıklarda bile sudan geçirmeden çıkarma garantisi veriyor.

“Yarının suyu” kampanyasını 3 yıldır sürdüren Finish, yeni ürünü Quantum Ultimate ile hemen her evde yaşanan kaygılara yanıt vererek her bir damlanın gücüne inananları bir araya getirdi ve akan sular durdu. Basit davranış değişiklikleriyle kalıcı tasarruf bilinci oluşturmayı hedefleyen marka tek bir damlanın bile israfına engel olarak, ülkemiz ve geleceğimiz için büyük ölçekte bir hareketin öncüsü oluyor.

Kuyucuk Gölü’nü kurtarmak üzere başlatılan projede Kars Valiliği, DSİ ve Kuzey Doğa Derneği ile iş birliği yapan Finish, göle can suyu getirerek 2019 yazında 233’ten farklı türde 10 binden fazla kuşu geri döndürmeyi başardı. Kuyucuk Gölü projesiyle mucizeyi gerçekleştiren marka suyu bilinçli tüketmenin önemine dikkat çekiyor. Ülkemiz, geleceğimiz için sudan geçirmeye son verip daha fazla gölü kurtaralım. Biz el ele verirsek akan sular durur!

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"