İBB tarafından yürütülen ve TikTok’un da destek verdiği #sokaktamamavar kampanyası; Hayvan Hakları aktivisti Prof. Dr. Orhan Kural, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Bana Göz Kulak Ol ve Umutlu Patiler Dernekleri, Yedikule Hayvan Barınağı ve Türkiye Gezginler Kulübü tarafından organize ediliyor.

27 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde düzenlenen kampanya kapsamında; #sokaktamamavar etiketiyle yapılan her TikTok paylaşımı için kampanyaya bir kilo mama bağışlanacak. Bağışlarla yaz boyunca sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Kampanyaya dikkat çekmek amacıyla 29 Mayıs Çarşamba günü Levent Meydanında, müzisyen Serap Yenici’nin Zafer Doğan Orkestrası’yla birlikte sahne alacağı bir etkinlik düzenlenecek. İBB yetkilileri katılımcı dernek temsilcileri ve TikTok Türkiye ofisi ekibi ve hayvanseverlerin bir araya geleceği etkinlikte sokakta yaşayan hayvanlara su ve mama dağıtılacak.

Kampanyaya destek veren TikTok kullanıcıları arasından sunucu Ertem Şener, gazeteci ve HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, dağcı ve fotoğraf sanatçısı Nasuh Mahruki, ünlü oyuncu Tamer Karadağlı ve şarkıcı Yonca Evcimik’in de dahil olduğu jüri tarafından seçilecek en yaratıcı 3 kısa video; 16 Haziran tarihinde düzenlenecek etkinlikte ödüllendirilecekler.

Yorum Gönder

1 × 4 =