Uranyen Astrolog, Eğitmen Berna Müldür: “Uranyen Astroloji, en gelişmiş astroloji tiplerinden biri olarak kadercilik anlayışını bir kenara iter. Batı tipi astroloji olarak bilinen Uranyen Astrolojiyi, diğerlerinden ayıran en önemli farkı özgür iradeye dayanıyor olmasıdır.” diyor. Merak edilenlerin yanıtları röportajımızda…

Kendinizden bahseder misiniz?
10 Mayıs 1969’da İstanbul’da doğdum. Eğitimimi tamamladıktan sonra aile şirketinde uzun yıllar yöneticilik yaptım. 2012 yılında Öner Döşer Astroloji Okulu’nda Klasik Astroloji, soru ve seçim astrolojisi eğitimlerini tamamladım. Ardından profesyonel astroloji danışmanlığı yapmaya başladım. Zaman içerisinde öğrenme ve öğretme aşkı beni Uranyen Astroloji Eğitmenliğine kadar getirdi. 2017 yılından bu yana Uranyen Astrolog unvanıyla uranyen astroloji ve asteroid eğitim vermekteyim. Astrolog, eğitmen olmamın yanı sıra kendi kurduğum turizm şirketinde de yöneticilik işine devam etmekteyim.

Uranyen Astroloji nedir?
Astrolojinin uzmanlık dalı olarak bilinen Uranyen Astroloji’nin çıkışı 1.Dünya Savaşı dönemine rastlar. Alman mühendis, araştırmacı ve astrolog Alfred Witte ve arkadaşı Friedrich Seiggrunn’un kaydını tuttukları Rus bombardımanlarını, geleneksel yolla öngörmede zorlanmaları üzerine, gezegenler arası geometri ve simetriye bağlı sistem geliştirmeleri ile ortaya çıkar. Witte ve Seigrunn, mevcut gezegenler haricinde gökyüzünde henüz keşfedilmemiş gezegenler olabileceği varsayımıyla hipotetik noktalar keşfetmiş, bu noktaların gezegenlerle olan ilişkilerine bakmış ve bu iki enerjinin buluşmaya yakın olan zamanı ölçerek bir manyetik enerji noktası tespit ettiler. Böylece Witte ve Seigrunn, bugün bizim de kullandığımız hareketli kadran sayesinde bombardıman zamanlarını oturtmuş ve tutan noktaları hesaplayarak bombaların ne zamanlar atılacağını oldukça hassas bir şekilde öngörmüşlerdir.

Astroloji camiasında zamanla kabul görülen bu teknik buluş Amerika tarafından da benimsenerek; “değişik ve sıra dışı bakış açısı” anlamına gelecek şekilde Uranyen Astroloji” adını almıştır.

Savaştaki topçu ateşlerinin zamanlamasını belirleyerek, “insanları nasıl sığınaklara götürürüm” sorusuna cevap bulmak amacıyla ortaya çıkan Uranyen Astrolojiyi, dünyevi olayların yanında bireysel haritaları yorumlamada ve öngörü yapmakta da kullanırız. İncelenen harita sahibinin psikolojik yaklaşımlarını, hayatı ele alış tarzını, ilişkilerini, yeteneklerini ve yönelimlerini, başarılı olabileceği noktaları, maddi ve sağlık durumunu farklı bir perspektifle değerlendirebiliriz.

Uranyen Astroloji’nin klasik astrolojiden farkları nelerdir?
Örnek vermek gerekirse kişinin doktor olma potansiyelini klasik astroloji tekniğinde görürken bu kişinin göz doktoru mu kalp doktoru mu? Jinekolog mu olabileceğini Uranyen Astroloji gösteriyor. Yani daha detaylı bir öngörü yapmaya imkan sağlayan astroloji çeşidi diyebiliriz.

Klasik astrolojide 360’lık kadranda gezegenler, burçlar, açılar, sabit yıldızlar üzerinden harita okuma ve öngörüsü yapılırken Uranyen Astrolojide bunlara ek olarak 90’lık haritada orta noktalar, transneptünyenler ve asteroidler ile daha detaylı spesifik nokta atışlı detaylı yorumlar yapabiliyoruz.

Uranyen Astroloji, harita potansiyelimizi, eylem anlarını klasik astrolojiye göre kolaylıkla görmemize olanak tanıyor.

Uranyen ve Vedik Astroloji farkları nelerdir?
Uranyen Astroloji, en gelişmiş astroloji tiplerinden biri olarak kadercilik anlayışını bir kenara iter. Batı tipi astroloji olarak bilinen Uranyen Astrolojiyi, diğerlerinden ayıran en önemli farkı özgür iradeye dayanıyor olmasıdır. Bu nedenle de Vedik Astroloji ile arasındaki en büyük fark bu noktada çıkar. Çünkü Vedik Astroloji kaderciliğin ön planda olmasını sağlayan bir astroloji tipi olarak kabul edilir.

Olayların belirlenmesi noktasında Uranyen Astroloji hâkim bir bakış açısına sahipken Vedik Astroloji, olayları yönlendiren değil yaşayan insandan söz etmektedir yani kaçınılmaz kaderi gösterir. Bu nedenle de iVedik Astroloji Eğitimi ya da danışmalığı almayı düşünen kişi haritada mutlak kaderi görmeye ruhsal olarak kendini hazır hissetmelidir.

Uranyen Astroloji eğitimini kimler alabilir?
Temel ve orta seviye astroloji eğitimi olan kişiler temel seviye Uranyen Astroloji eğitimi alabilirler. İleri seviye Uranyen Astroloji eğitimi alabilmek için ise mutlaka ileri seviye astroloji bilgisine sahip olmak gerekir.

Uranyen Astroloji eğitimi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Uranyen Astroloji, günümüzde çok yoğun ilgi görüyor. Temel astroloji bilgisine sahip olanların katılacağı eğitim, online olarak 6 Şubat 2022’de başlıyor. Temel seviye 9 ay devam edecekken, ileri seviye eğitimi ise 4 ay sürecek. Temel seviye ve ileri seviye olarak planlanan eğitim sonunda uluslararası sertifika verilecek.

Derslerin içeriğini şimdi burada sıralarsam çok teknik olacaktır ama kısaca özetlersem; meridyen ev sistemi, 90 derece kadran kullanımı, kardinal eksen formülü, içsel-dışsal kişisel noktalar, 8 transneptünyenin örnek harita çalışmalardan başlayarak 90’lık ve 360’lık kadranda katılımcıların haritaları üzerinde 70 Asteroidin anlatımı olacaktır.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"