Yavuz Seçkin; hani “İner misin, çıkar mısın?” yarışması ile hayatımıza giren, hani “Avrupa Yakası” dizisi ile birlikte bilinilirliği daha bir artan, hani “Yavuz’un Minibüsü” adlı radyo programı ile yolculuklarımızda arkadaşımız olan ve birçok tiplemeyle karşımıza çıkan isim… Yani 150. sayımızın röportaj konuğu…

 

Turne yoğunluğunun arasında boş olduğu bir vakit evine misafir olduğumuz Seçkin ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Röportajımızın zamanlamasını eşi Dicle Hanım ile yapmıştık. Telefon konuşmalarımızdan röportajımızın akışının nasıl olacağını tahmin ettiğim Dicle Hanım misafirperverliği ile beni yanıltmadı. Çünkü telefonda ilgili, samimi konuşan Dicle Hanım bizi aynı şekilde karşıladı. Mutlu bir evlilik sürdürdüklerini belirten Seçkin’ler kızlarını ne kadar çok sevdiğini anlatırken hisleriyle cümlelerini süslediler.

 

İnsanları güldürme görevini üstlenen kişilerin genelde iş dışındaki yaşantısında daha az gülen yapısının olduğu genel bir kanı vardır ya hani işte bu Yavuz Bey için geçerli değil. Elbetteki röportajımız boyunca kahkahalar havada uçuşmadı, elbetteki ciddi konulardan konuşurken net bir duruş sergiledi ama bu kendisinin iş yaşamı dışında aşırı ciddi olduğunun bir göstergesi değildi.Yani olması gerektiği zaman ciddi, olması gerektiği zaman güldüren, gülen biri kendisi.  Televizyonda bu aralar kendisini göremeyeceksiniz, evinde küçük bir stüdyosu var çekip kendi web TV’sinden yayınlayıp sosyal medya üzerinden kitlesi ile paylaşacak. Siyasetten uzak durduğunu, bunu yapanların zaten var olduğunu, baba olmaktan mutlu olduğunu, eşini sevdiğini, çocuklarını sevdiğini, sahnede olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Yavuz Seçkin ile keyif dolu geçen söyleşimi bir sonraki postumda sizlerle de paylaşacağım.

Tekrardan Seçkin ailesine teşekkür ederim bu güzel sohbet için.

*Röportaj Anne Bebek Dergisi Haziran 2013 sayısı için yapılmıştır. Tamamını oradan okuyabilirsiniz.

Yorum Gönder

seven − 6 =