Bebeklerini dış dünya ile tanıştırıp bağışıklığı güçlü bireyler yetiştirebilmeleri için ebeveynleri cesaretlendirmeyi hedefleyen Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu yeni manifestoyu anlatmak üzere Anneler Günü’ne özel bir klip çekti. Nisan ayında duyurduğu “Hayata Hazırlayın” kampanyasının ardından, yeni nesil ebeveynlere bu manifestoyu daha iyi anlatmak amacıyla Nil Karaibrahimgil ile işbirliğine giden Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu kampanya ile bebeklerin ileride kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerinin en iyi yolunun onları dış dünya ile tanıştırıp, keşfetmelerine izin vermek olduğunu anlatıyor.

“Hayata Hazırlayın” manifestosu doğrultusunda yazılan ve “O da büyür toprakla, yağmurla / Yanında dur, yolunda durma / Kapatma onu evlere / Sanma ki öyle güvende” sözleriyle başlayan şarkıyla Nil Karaibrahimgil ebeveynleri; bebeklerinin özgürce keşfetmeleri, doğayla tanışmaları ve bu sayede onları hayata hazırlamaları için cesaretlendiriyor.

Nil Karaibrahimgil: “Annelere hediyem çocukları bıraksınlar, bıraksınlar ki hayata hazır olsunlar”
Anneler Günü dolaysıyla ebeveynlere seslenen Nil Karaibrahimgil, oğlunu yetiştirirken tüm annelerle paylaştığı hislerini şöyle aktardı: “Bir anne olarak her gün ama her gün, oğlumun nasıl yolunda durmadan yanında dururum onu düşünüyorum. Her geçen gün, doğanın çocuklar üzerindeki iyileştirici, güven geliştirici, sakinleştirici etkisini görüyorum. Düştüğünde hep kendi kalksın diye beklemeyi öğrettim kendime. Çamuru sevdim. Avucuma uzattığı solucanı aldım mecbur. Ona, dünyanın tüm canlılığıyla harika bir yer olduğunu anlatıyorum her gün. Tohum ekip, suluyoruz, çiçek kokluyoruz. Yere yatıp bulutları izliyoruz. Rüzgârla konuşuyoruz. Çocukları eve tıkarak, ruhlarını havasız bırakıyoruz. Hayata kuvezde hazırlık olmuyor. O yüzden hepimiz, yollarından çekilip yanlarına geçmeliyiz. Bu anneler gününde kendim dahil annelere hediyem, çocukları bıraksınlar. Bıraksınlar ki hayata hazır olsunlar.”

Klibi izlemek isterseniz tam da buraya tıklayabilirsiniz

 

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"