Çocuk odalarında tercih edilen trend renkler gri, lila, somon, beyaz, mavi ve açık yeşil… Dönüşüm boyaları çocuk odalarında da yerini almaya başladı. Artık odalar dönüşüm boyaları ile yenileniyor ve dönüşüm gerçekleşiyor. Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, çocuk odalarında trend renklerin kız çocuklarda gri, lila, somon ve beyaz, erkek çocuklarda ise açık yeşil, mavi ve açık tonlar olduğunu açıkladı.

Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, ebeveynlerin çocuk odaları için daha sağlıklı olmasından dolayı su bazlı kokusuz boyaları tercih ettiğini vurgulayarak, “Çoğunlukla mobilyalar yeni alınıyor ve zaman geçtikten sonra genç odasına dönüştürülüyor. Ancak yeni mobilya alınmıyorsa devreye dönüşüm boyaları giriyor. Odalar dönüşüm boyaları ile yenileniyor ve dönüşüm gerçekleşiyor. Boya alışverişi esnasında boya rengi kadar önemli bir diğer durum da boyanın sahip olduğu özellikler. Çocuk odalarında mutlaka su bazlı boya tercih edilmeli. Dönüşüm ve su bazlı boyanın yapısında dolgu, suda çözünen bağlayıcı ve mikroskobik plastik parçacıklar vardır. İçerisinde bulunan suda çözünen bağlayıcılar sayesinde suda çok kolay çözülür. Kuruduğunda ise suya karşı oldukça dayanıklı bir hal alır. EN 71 belgesi olan boyalar tercih edilmelidir. Bianca Stella EN-71 belgesine sahip. Çocuk sağlığına olumsuz bir etkisi yok. Ayrıca su bazlı boya fiyatları yağlı boya fiyatlarına göre daha uygun olmasından kullanıcısının ekonomisi için de hesaplı bir tercih olarak öne çıkıyor. “dedi.

Çocukların odalarını enerjilerine uygun, farklı yaş gruplarına yönelik tasarlamak gerektiğini de sözlerine ekleyen Feyzoğlu, “Çocukların ilgisini en çok canlı renkler çeker. Eski zamanlardan bu yana kız çocukları için pembe erkek çocukları için ise mavi renk kullanılırdı. Ama artık bu sabit renkler değişmeye başladı. Kız çocuk odalarında artık pembeyle birlikte, gri, lila, somon, beyaz ve mor renkler tercih edilirken, erkek çocukların odasında açık yeşil, mavi ve açık tonlar tercih ediliyor. Ayrıca hem kız hem de erkek çocukları için iki renk kombinasyonları da çok fazla gündemde. Gri-pembe, gri-sarı, somon-gri, mavi-sarı renk kombinasyonları da çok tercih edilmeye başlandı. Nötr renklerin de öne çıktığı bu yıl bir duvarı daha koyu renk, bir diğer duvarı da sıcak, açık renklerle dengelemek te yeni trenler arasında.” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"