“Çok değiştim.”

BKM’den tanıyoruz Parlak çiftini. Bülent Parlak’ın sevgili eşi ve Lisa’nın annesi Burcu Gönder Parlak’ın evine konuk olduk bu ay ve çok keyifli bir kapak çekimi gerçekleştirdik. Tüm günümüz Lisa’ya maşallah demekle geçti. Elbette ki her şey onun gönlüne göre oldu ve ortaya bu güzel röportajla, kareler çıktı. Çekimlerimiz sırasında Lisa’nın halası Gülhan Tekin Elmas’da bize dahil olarak, Lisa’yı güldürme konusunda bir hayli yardımcı oldu. Hem kendisine hem de bizi çok güzel ağırlayan sevgili Burcu’ya çok teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkür ise Lisa’ya, kapağımızı süslediği için.

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde aklınızdan neler geçti? Eşiniz Bülent Parlak’a nasıl söylediniz?

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Bu yolda çok şey öğrenip deneyimleyeceğim bir serüven başlıyordu benim için, kıpır kıpırdım. O gün alışverişe çıkmıştım, Bülent’e de bir şeyler alıyordum ve ona sürekli fotoğraf atıp “bu nasıl, bu nasıl” diye soruyordum, akşam eve geldiğimde test yaptım ve o heyecanla eve gelmesini beklemeden testin fotoğrafını attım, cevap gelmedi, aradım “Sana fotoğraf attım görmedin mi?” dedim. “Dur bakayım.” Dedi. Beni tekrar aradı “O ne kol saati mi?” dedi. Şimdi aramızda en büyük geyiklerden biri “Kızım seni baban kol saati sanmıştı.” diye gülüyoruz.

Anne ya da baba olacağını öğrendikten sonra kız ya da erkek olsun düşüncesi anlamsızlaşıyor, sağlıklı bir bebek ve birey olması ebeveynler için en önemlisi oluyor ama aranızda konuşurken flört döneminizde ikinizin de aklından geçen cinsiyet istekleri nelerdi?
Benim için hiçbir fark yoktu, fakat Bülent kız çocuğu çok istiyordu ve gönlüne göre oldu.

İsmine nasıl karar verdiniz? Lisa değişik bir isim.

Erkek olursa Bülent koyacaktı ismini, kız olursa ben, böyle bir paylaşım yaptık. İsmini ben koydum. “Lisa” Kürtçe’de kuşların sığındığı yuva demek aynı zamanda ingilizcedeki anlamı asil, mükemmel demek. İlk bu ismi buldum çok beğendim. Bülent de çok beğendi ve ismi Lisa oldu.

Babalar kızlarına fazla düşkün olur derler, siz de durumlar nasıl?

Ben babamı 5 yaşındayken kaybettim. Bu duyguyu çok bilmiyorum ama şu anki ruh halim ve yoksunluğundan dolayı “evet, çok düşkün olurdum” derim.

Keşke daha önce anne olsaydım mı diyorsunuz yoksa tam zamanında mı
oldu?

Biz sekiz buçuk yıldan sonra bu kararı aldık. Hem ilişki olarak hem de yaş olarak artık çok olgunlaşmıştık. Hani derler ya durun daha tadını çıkarın, gezin tozun sonra yapın, biz dolu dolu çok güzel bir sekiz buçuk sene geçirdik, bizim için mükemmel bir zamanlamaydı.

Burcu Gönder olarak, önce Parlak soy ismini aldınız, ardında da yanına anne kelimesini eklediniz peki sonrasında neler değişti?

Bu hayatta boşladığım önemsemediğim ne varsa artık benim için çok kıymetli, tutarsızlıklarım da olmuştur, düşünmeden harekete geçtiğim de. Artık defalarca düşünüyorum bir karar alırken ya da yapacakken ve buna sayısız örnekler verebilirim ama bana ayrılan bu
temiz sayfalar yetmez. Kısacası ben çok değiştim.

*Röportaj Anne Bebek Dergisi Ocak 2017 sayısı için yapılmıştır. Tamamını oradan okuyabilirsiniz.

Fotoğraf: Hilal Halitoğlu

 

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"