Yapay dünyanın esaretine karşı, çocukların tabiatla bağlarını korumak ve artan kötülüklere karşı iyiliği yaymak adına Hayykitap, alanlarında uzman ve çok satan kitapların değerli yazarlarıyla bir “İyilik Hareketi” başlatıyor. Alt markası olan “Çok Çocuk Kitap” altında başlattığı bu çalışmayla Hayykitap, küresel sistemin içinde çocukların renkli dünyasını onlara geri verebilmeyi amaçlıyor.

Yeni medya çağı olarak dijitalleşmenin en üst seviyeye geldiği günümüzde, çocuktan yetişkine bütün bireyler ekranlarla çevrili bir yaşam sürdürüyor. Bu kültürel sistemde çocuklar, geleneksel olarak bilinen çocukluk kültüründen yeni iletişim teknolojileriyle değişen dijital çocukluk kültürüne geçiş yapıyor. Yani çocukların gerçek anlamda çocukluklarını yaşayamadıkları, yetişkinliklerin de adeta çocukluklarını unuttuğu zamanlar yaşanıyor.

“Herkesin iyiliği için” sloganıyla çalışmalarına devam eden Hayykitap, çocukların anılarında ağaçlara tırmanmak, top oynamak, rüzgâra karşı uçurtma uçurmak olsun, doğal yiyeceklerle beslensinler ve her şeyden önemlisi hayal kursunlar diye yepyeni, eğlenceli, macera dolu kitaplar yayımlamak üzere yola çıkıyor.

Çocuklar için “İyilik Hareketi”

Kelimelerin Hayalcisi: Yazar Hayati Sır’ın kaleme aldığı kitapta, çocukların dijitalleşmeden uzak, hayal kurmalarını sağlayacak macera dolu bir hikayesi var. Gökyüzünde yazılan her kelimenin canlandığına şahitlik eden kitapta, yapay ve dijitalden uzak, çocukların sağlıklı ve mutlu büyümelerinin mümkün olduğunu didaktik olmayan bir dille kaleme alınıyor.

Sanoc: Klinik Psikolog Mehmet Teber’in yazdığı sanal oyun canavarını anlatan kitapta, çocukların sanal oyun bağımlılığından nasıl kurtulabilecekleri eğlenceli bir dille hikayeleştiriliyor.

Kerem ve Neşeli Tohumları: Çocuklar okurken hem çok gülecek hem de Kerem’i çok sevecekler. Yazar Funda Uçuk Er tarafından kaleme alınan kitapta, ata tohumlarının değeri anlatılırken GDO’lu ve hibrit tohumun zararlarından bahsediliyor. Macera dolu bir kurgunun içine eğitimciler için etkinlik ve oyunlar serpiştirilirken, ebeveynlere de önemli mesajlar iletiliyor.

Kahramanlar Ne Yer?: Gıda Mühendisi Yazar A. Erkan Akay’ın farklı tarzı ve özgün hikâyeleri, öğretmenlere ve tüm ebeveynlere kılavuz niteliğiyle keyifli okumalar vaad ediyor. Çocukları hem faydalı lezzetlerle tanıştırıyor ve hem de sağlıklı bir hayatın temellerini atıyor.

Hayykitap, çocukların yeryüzünün güzelliklerinden kopmadan sağlıklı büyümeleri ve her şeyden önce özgürce hayal kurabilmeleri için başlattığı bu projede, herkesi “İyilik Hareketi”ne dahil olmaya davet ediyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"