Hayykitap tarafından alanlarında uzman ve Türkiye’nin en çok okunan değerli yazarlarıyla başlatılan ‘Çocuklar İçin Yeryüzü İyilik Hareketi’ne, son yıllarda “Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım” farkındalığıyla hizmet alanını genişleten Op.Dr.Ayşe Duman da katıldı! Kadın olmanın sevincini yaşama-yaşatma arzusuyla kaleme alınan “Değişen Bedenimle Karışan Duygularım” adlı kitap, genç kızlara regl döngüsünü ve değişen bedenlerini anlamada rehber olacak.

Ergenlik dönemindeki kızlar için regl döngüsü, günümüzde halen hakkında çok fazla konuşulmayan bir konu. Adet döngüsü, yıllardır “hasta olmak” şeklinde adlandırılıyor. Tam olarak sağlığın ve capcanlı olmanın belirtisi olan bu dönemi kirlenmek olarak adlandırmak, kadınların hayatında yaşam boyu iz bırakıyor. Oysa bedende mükemmel bir düzen işliyor ve bunun farkına varamayanlar kadın olmanın güzelliklerinden habersiz yaşıyorlar.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Ayşe Duman, “Değişen Bedenimle Karışan Duygularım” adlı yeni kitabında; 13 yaşındaki Elif’in hikayesi eşliğinde menstrüal döngüyle ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını veriyor ve adet döngüsünün doğasını anlatıyor.

Dijital dünyanın kuşattığı estetik merkezleri çağında, kadınlığa adım atacak tüm genç kızlar için gerçek güzelliğe, beden farkındalığına, mahremiyete ve ilk heyecanlara dair sıcacık, bilgi dolu bir öykü kitabı olan bu kitap, aynı zamanda dış dünyanın görsellik baskısı karşısında bocalayan gençler için de önemli bir rehber niteliğini taşıyor.

“Değişen Bedenimle Karışan Duygularım”, genç kızların akıl ve kalplerini yaradılışlarına uygun bilgilerle beslemeyi, böylelikle özgüvenlerini ve kendi bedenlerini sevmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Çocuklar için Yeryüzü İyilik Hareketi” projesine dahil olan yazarlar ve kitapları:
Kelimelerin Hayalcisi – Araştırmacı Yazar Hayati Sır
Ümitli Bir Gelecek – Dr. Ümit Aktaş
Sanoc – Klinik Psikolog, Yazar Mehmet Teber
Kerem ve Neşeli Tohumları – Aile Danışmanı, Yazar Funda Uçuk Er
Kahramanlar Ne Yer? – Gıda Mühendisi, Yazar A. Erkan Akay
Sıra Dışı Bir Çocuk – Yazar, Doç. Dr. Cüneyt Konuralp

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"