Kitap, ormandaki hayvanların, ağaç dallarındaki kıpkırmızı elmaları nasıl toplayıp paylaşacağının yanıtını, hiç yazı olmadan, keyifli çizimlerle okurun hayal gücüne bırakıyor.

Ormanda bir elma ağacı var. Üzeri kıpkırmızı sulu sulu elmalarla dolu. Hayvanlar bu elmaları toplamak istiyor ama dallara nasıl ulaşacaklar?

Usta yazarlar Aytül Akal ve Mavisel Yener’in kurguladığı bu öykü, bir sessiz kitap. Paylaşmak konulu bu öykü, Ece Zeber’in capcanlı ve ayrıntılı resimleriyle hayat buluyor. Okur, her okuyuşta başka bir detay yakalayıp yepyeni bir öykü anlatıyor.

Neredeyse hiç yazı olmadan, resimlerle anlatılan sessiz kitaplarda okur, sayfalara bakarak öyküyü hayal eder. Yazı olmadığı için okur hangi dili konuşursa konuşsun kitabı anlayabilir. Üstelik her okumada bambaşka bir ayrıntı yakalanacağı için yepyeni öyküler ortaya çıkar.

“Gökten beş elma düşmüş… Biri yetenekli ressama, ikisi sözsüz yazan iki yazar arkadaşa, biri bu kitabın okuruna… Peki kalan son elma kimin olsun? Kiminle paylaşmak istersen…”

Kurgulayanlar: Aytül Akal, Mavisel Yener
Resimleyen: Ece Zeber
Sayfa: 40
Yayınevi: Redhouse Kidz, SEV Yayıncılık

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"