Her birimiz hayatımızda mutlaka ya “Hey taksi öndeki aracı takip edelim!” cümlesini kurmuş ya da kurmanın ne kadar heyecan verici bir durum olduğunu düşünmüşüzdür. Peki filmlerden çok fazla aşina olduğumuz bu koşturmaların benzerlerini yaşamaya ne dersiniz? Nasıl yani demeyin hemen. Tamam, size öndeki aracı takip edin demiyorum ama en az onun kadar heyecan uyandıracak bir şifreyi çözmeye ne dersiniz diye soruyorum. “Evet” cevabını da aldığıma göre sizleri Trump AVM’nin içinde olan Escapist’in oyun odalarıyla tanıştırabilirim.

Kaçış oyunlarını, bilgisayar başında oynadığınız online oyunların gerçeğe uyarlaması olarak düşünebilirsiniz. Escapist’de altı farklı oyun odası var. Bu oyun odalarından birini seçip maceraya başlıyorsunuz. Biz kuzenlerimle bu deneyime, Ahmet Ümit’in yazdığı eseri yorumladıkları, macera ve polisiye türü kaçış oyunu olan Agatha’nın Anahtarı ile başlamayı tercih ettik. Oyunun süresi bir saat ve bu bir saat içerisinde size verilen şifreleri çözerek anahtarı bulmaya çalışıyorsunuz. Burada odayla ilgili size hiçbir detaydan bahsetmeyeceğim elbette. Çünkü söyleyeceğim her şey bir şifre çözücü cümle olabilir. Sadece odaya dikkatli bakmanızı, hızlı hareket etmenizi, pratik düşünmenizi, bu ne ki acaba şifre yok bunda dediğiniz ne varsa şifrenin ta kendisi olabileceğini düşünmenizi tavsiye edebilirim.

Maksimum beş kişi ile oynanan oyunlara biz dört kişi gittik ve her birimiz şifreleri çözme telaşıyla zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Bir saat çok uzun bir zaman dilimi gibi gelse de oyunun heyecanından mı gizemi çözme merakımızdan mı bilemem ama bir saatin beş dakika gibi geldiğini söyleyebilirim. Çok güzel, hareketli ve eğlenceli bir saatin sonunda size anahtarı bulabildiğimizi de söylemek isterdim ama bu konuda tüm şifreleri çözmemize rağmen zamanımızı doğru kullanamadığımızdan anahtara yani mutlu sona ulaşamadık. Hadi size anahtarı bulmanız için bir şifre de ben vereyim hızlı hareket edeceğim diye her şeyi birbiriyle karıştırmayın. Asansöre bindiğiniz an başlayan maceranızda en önemlisi bu çünkü.

Ben macerayı seçtim ama siz korkuyu da seçebilirsiniz. Bunun için www.escapist.com.tr adresine girip, oyunları inceleyip, beğendiğiniz oyunun saatine rezervasyonunuzu yaptırmanız yeterli.

2 kişi 140 TL olan oyuna eklenen her kişi için +20 TL ödüyorsunuz. Verdiğiniz paraya kesinlikle değer diyerek, gitmenizi tavsiye ediyorum…Ben çok ama çoook eğlendim.

Yorum Gönder

4 × five =