İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan; “Gençliğin Sırrı: Otofaji” kitabı, okurlara sağlıklı kalmanın ipuçlarını aktarıyor. Ünlü Kalp-Damar Cerrahı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu’nun kaleme aldığı; “Gençliğin Sırrı: Otofaji” kitabı, aralıklı oruç uygulamasının sebep olduğu otofajinin detaylarına iniyor. Hayata yeniden güzel bir başlangıç yapmak isteyenler için, sağlıklı yaşamın faydalarını kolay ve açıklayıcı bir şekilde anlatan Yörükoğlu, kitapta paylaştığı örnek menüler ile yemek algısını tamamen değiştiriyor.

Aralıklı Oruç’un neden ol¬duğu Otofaji’nin genel sağlığımıza çok etkili olduğunu aktaran Yörükoğlu, okuyucuyu obeziteye ve kronik hastalıklara karşı koruyan bu incelikleri kapsamlı bir şekilde anlatıyor. Otofaji’nin genç kalma ve sağlıklı yaşam süresini uzatma konusundaki rolüne de ağırlık veren Yavuz Yörükoğlu, “Gençliğin Sırrı: Otofaji” ile okura bilimin ipuçlarına dair tüyolar veriyor.

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, İnkılâp Kitabevi aracılığıyla okuyucuları olması gereken fabrika ayarlarına geri götürüyor.

• Günümüzde tüm dünyayı bir salgın hastalık gibi kasıp kavuran obezite, insülin direnci, şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları ve kanserlerin büyük çoğunluğu tamamen “modern” yaşam tarzımızdan kaynaklanmaktadır.
• Kronik hastalıklar ve ölümün en tehlikeli risk faktörü yaşlanmaktır. O halde çare; yaşlanmayı geciktirmek!
• Otofaji hücrelerimiz içinde bir temizlik, geri dönüşüm ve gençleşme operasyonudur. Aralıksız 24 saat süren bir periyodik bakım.
• Otofaji, içimizdeki sağlık ve gençlik mekanizması, uzun yaşamanın sırrı.
• Sağlıklı beslenme ve kilo verme hakkında bildiğinizi sandığınız her şeyi unutun. Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu bilim destekli standardı belirliyor!
• Bu kitapta Dr. Yavuz Yörükoğlu bizi olması gereken “fabrika ayarlarımıza” götürüyor.

Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Saliha Ulusoy
Kapak tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"