Günü fethetmeye hazır mısınız? CONQUEST koleksiyonundaki yeni modeller, sportif zarafeti günlük kullanım için gereken sağlamlıkla birleştiriyor. Farklı boyut, renk ve malzeme seçenekleriyle sunulan bu saatler, her zamana ve mekâna rahatlıkla uyum sağlıyor. Yeni CONQUEST, anı yaşayabilmeniz için silikon denge yayı ve anti manyetik malzemelerden üretilen yenilikçi bileşenlerle donatılan ve otomatik kurmalı özel bir Longines mekanik mekanizmasıyla çalışıyor.  Longines Zarafet Elçileri Zhao Liying, Suzy ve Barbara Palvin, bu yaz başlatılacak dinamik “Günlük Yaşam” kampanyasında, CONQUEST serisinin zarafetini ve çok yönlülüğünü olabilecek en iyi şekilde temsil ediyor.
Günlük kullanım için en ideal saat olan Conquest, zarafetin özel günlere mahsus olmadığını açıkça vurguluyor. Cesareti ve yaratıcı ruhu çağrıştıran bu koleksiyon, 1954 yılında İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından ismi koruma altına alınan ilk Longines saat serisi olarak öne çıkıyor. Conquest koleksiyonu bir yandan tasarım ve teknoloji açısından gelişirken, bir yandan da cesareti, zamansız tasarımı ve sportif zarafeti bir araya getirerek özüne sadık kalmaya devam ediyor.
2023 yılında tanıtılan yeni nesil Conquest saatler, koleksiyonun 70. yıldönümünü kutlamak amacıyla bu yıl kadınlar ve erkekler için yeni modellerle sunuluyor. Farklı renk, malzeme ve boyutlardaki saatler, üç ibreli modeller için 30 mm, 34 mm ve 38 mm, kronograflar için ise 42 mm seçenekleriyle sunuluyor.

Yeni 2024 modellerinde cilalı veya saten yüzeyli, 10 bar’a (100 m) kadar suya dayanıklı ve şeffaf vidalı arka kapaklı paslanmaz çelik veya çift materyalli kasalar yer alıyor. Tüm saatler, anı yaşayabilmeniz için silikon denge yayı ve anti manyetik malzemelerden üretilen yenilikçi bileşenlerle donatılan ve otomatik kurmalı özel bir Longines mekanik mekanizmasıyla çalışıyor. Böylelikle saatler, manyetik alanlara karşı ISO 764 standardına göre on kat daha dayanıklı oluyor.

Günlük kullanım için ideal saat
Zarafet Elçileri Zhao Liying, Suzy ve Barbara Palvin’in yer aldığı yeni Longines kampanyasının kahramanı olan 34 mm’lik üç ibreli modeller, yeşil, pembe veya mavi kadranlarla sunuluyor. İster gündüz veya gece vakti olsun, ister spor ayakkabı veya topuklu ayakkabı giyiyor olun; bu modeller her ortama ve aktiviteye uyum sağlıyor.
Zarif ve sade kadranın dış sarmalı, renkleri daha canlı ve yoğun hale getiriyor. Kadranda aynı zamanda on bir adet gümüş kaplı saat imi ve saat 6 konumunda tarih penceresi bulunuyor. Saat 3, 9 ve 12 yönlerinde Super-LumiNova® kaplamalı saat imlerinin yanı sıra cilalı rodyum kaplamalı akrep ve yelkovan da hem gündüz hem gece optimum okunabilirlik sağlıyor. 34 mm’lik modelde, pırlanta detaylı veya pırlantasız çelik kasa seçeneğiyle birlikte, bezelinde pembe altın bir başlığı olan, yine pembe altın kurma kollu, çift materyalli kasa gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Konforlu ve çok yönlü olan bu saatler, üç kilitli paslanmaz çelik bileziklerle veya kum saati desenleriyle öne çıkan renkli silikon kayışlar ve mikro ayarlı çift kilitli alternatiflerle sunuluyor.
Yeni boyutlar: 30 mm ve 38 mm
Conquest’in üç ibreli modeli, yeni 30 mm ve 38 mm çelik veya pırlantayla süslenmiş çelik kasalarıyla tüm bileklere uyuyor. 30 mm’lik model, gümüş gün ışığı kadran ve altın kaplamalı indekslerin yanı sıra saat imleri pırlantalardan oluşan mavi veya yeşil gün ışığı kadranlar veya beyaz sedef kadranlar ile sunuluyor. 38 mm’lik kadranın renk seçenekleri arasında ise gümüş, yeşil, mavi, siyah ve şampanya gün ışığı yer alıyor.
Kronograf modelinde yeni renkler 
42 mm çapındaki kronograf modeli, yeni mat gümüş kadranlarıyla öne çıkıyor. Saat 3 yönündeki saniye altı kadranı ve saat 6 ve 9 yönlerindeki sayaçlar, seramik takimetrik çerçeveyle eşleşiyor. Tıpkı 2023 yılında piyasaya sürülen şampanya rengi modeller gibi bu modeller de kum saati desenli yeni mavi, yeşil ve siyah silikon kayışlarla kadranlarına uyum sağlıyor. Bu kronograflar aynı zamanda paslanmaz çelik bilezikle sunuluyor.
CONQUEST: 70 yıllık yenilik ve zarafet
Conquest ref. 9001. 35 mm çapında kasa. Kendinden kurmalı/otomatik mekanik mekanizma, Longines 19AS kalibre.  Kasa arkasına işlenmiş Champlevé mineli madalyon. İsmi koruma altına alınan ilk Longines koleksiyonu.
Conquest ref. 9028. 35 mm çapında kasa. Kendinden kurmalı/otomatik mekanik mekanizma, Longines 292 kalibre. Güç rezervi göstergesi ilk kez kadranın ortasında dönen diskler üzerinde gösterilmiştir. Model 2024 yılında Conquest Heritage Central Power Reserve olarak yenilenmiştir.
Conquest ref. 1543. 37 mm çapında kasa. Kendinden kurmalı/otomatik mekanik mekanizma, Longines 30 kalibre, flyback fonksiyonu Vidalı arka kapaklı, suya dayanıklı kasa. Bu model, Conquest koleksiyonundaki ilk kronograflardan biridir.
Conquest koleksiyonu, sportif zarafeti günlük kullanım için gereken sağlamlıkla birleştiren yeni modellerle 70. yıldönümünü kutluyor.  Farklı boyut, renk ve malzeme seçenekleriyle sunulan saatler, silikon denge yayı ve anti manyetik malzemelerden üretilen yenilikçi bileşenlerle donatılan özel bir Longines mekanik mekanizmasıyla çalışıyor.
YENİ LONGINES KAMPANYASI: Günlük Yaşam
Longines, 2024’te Zarafet Elçileri Zhao Liying, Suzy ve Barbara Palvin’in yer aldığı yeni bir kampanya başlatıyor. Çekimleri Şangay, Seul ve Budapeşte’de yapılan kampanyada yıldızlarımızın 34 mm’lik üç ibreli Conquest saat ile günlük yaşamlarında yaşadığı maceralara tanıklık ediyoruz. Aktif, zarif ve cesur bu üç modern kadın, bu ikonik koleksiyonun zamansız ruhunu kendilerine özgü tarzlarıyla yansıtıyor.
Zhao Liying
Yetenekli Çinli oyuncu Zhao Liying’in başarıları saymakla bitmiyor. Kendi ülkesinde çok sayıda ödül kazandı. 2006 yılında keşfedilen oyuncu, birçok popüler dizide rol aldı. Beyazperdedeki rolleriyle de kendinden söz ettirdi. Pek çok derginin kapağında yer alan oyuncu, aynı zamanda bir moda ikonu haline geldi.
Suzy
Güney Koreli oyuncu ve şarkıcı Suzy, kariyerine 2010 yılında başladı. Her iki sanat alanında da çok sayıda ödül kazanan Suzy, hem Asya’da hem de dünyada tam anlamıyla bir ikon haline geldi. Değer verdiği amaçlar doğrultusunda yürüttüğü hayırseverlik faaliyetleri arasında sel mağdurlarına, düşük gelirli ailelere ve tedavi edilemeyen hastalıkları olan insanlara yardım etmek yer alıyor.
Barbara Palvin
Macaristan’ın Budapeşte kentinde doğan Barbara Palvin, 2010 yılından bu yana dünyanın en ünlü tasarımcılarına modellik yapıyor.. Çok sayıda ünlü moda dergisinin kapağını süsleyen Palvin, iki Moda Ödülü de dahil olmak üzere alanındaki en prestijli ödüllerin sahibi oldu. Süpermodel yakın zamanda birçok filmde de rol aldı. Palvin, dünyanın dört bir yanında içme suyuna erişime yönelik hayırseverlik faaliyetleriyle de tanınıyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"