“KidZania 2. Edutainment Zirvesi’ne hepiniz hoş geldiniz.” diye heyecan dolu kurduğum bir cümlem vardı geçen hafta.

Heyecanlıydım, çünkü çocukların hayallerine dokunan, onlara gerçeklik kazandıran KidZania, bana da aynı şekilde dokunarak, beni sahnesine çıkardı ve zirvenin sunuculuk görevini İlk okul 5. sınıfta yıl sonu gösterisini sunduğu vakit kürsüde alkışlandığında, o alkışı da o kürsüyü de çok seven kıza verdi. İyi ki de verdi iyi ki de böyle bir deneyimi tecrübe ettim…

İngilizce “education” ve “entertainment” kelimelerinin birleşiminden oluşan edutainment kavramının yaratıcısı #KidZania dünyada 20’nci, Türkiye’de ise 5’inci yılını kutladı. Bu yeni yaşlarında ailenin bir parçası olmama vesile olan teşekkür ederim.

27-28 Kasım’da KidZania İstanbul’da gerçekleşen zirve, eğitime yön veren isimleri ve geleceğe yatırım yapan markaları bir araya getirdi. KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur’un ev sahipliğinde birbirinden önemli isimlerin ağırlandığı zirvede, 80 bin ziyaretçi ile gerçekleştirilen Mesleki Eğilimler Araştırması’nın sonuçları da ilk kez paylaşıldı.

Çocukların eğlenerek ve öğrenerek, yetişkinlerin hayatını deneyimleyebildiği çocuklar ülkesinden hepinize #selamolsun

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"