Yetişkinler ve çocukların beğenerek takip ettikleri Kral Şakir serisi, yeni iki kitabı ile çocuklarla buluşuyor. 2021 Aralık ayında yayımlanması planlanan çocukların çok beklediği Kral Şakir kitapları “Mikrop Avcıları” ve “Cumburlop” içinde yer alan AR uygulamalarıyla da fark yaratmaya devam ediyor.

Mikrop Avcıları ve Cumburlop kitaplarındaki görseller Kral Şakir’in Grafi2000 ekibi tarafından üretilen ve Exxen platformunda prömiyer yapan TV filmindeki karelerden oluşuyor. TV filmin senaryosu hikayeleştirilerek oluşturulan eğlenceli iki kitap renkli ve macera dolu Kral Şakir hikâyeleriyle dopdolu!

Varol Yaşaroğlu tarafından yaratılan ve Türkiye’de en çok izlenen çizgi film olarak yayın hayatına başlayan Kral Şakir, 2017 yılında Eksik Parça Yayınları tarafından çizgi film senaryolarının hikâyeleştirilerek ve çizimler eşliğinde yayımlanan kitaplarıyla daha da ilgi çekmeye başladı.

Eksik Parça Yayınları tarafından yayınlanan 9 adet Kral Şakir hikâye kitabı, yirmi adet ilk okuma kitabı, on iki çeşit etkinlik kitabı ve çok sayıda boyama kitabıyla yayın hayatına devam ediyor. Kral Şakir’in kitapları; çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılmasında da önemli bir rol üstleniyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"