Fundación MAPFRE, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile beş yıldır sürdürdüğü “Sağlıklı Yaşam Projesi” ile bugüne kadar 223 okulda 819 aktivite gerçekleştirdi. Proje ile 53 bin 236 öğrenci ve 1.956 öğretmene ulaşıldı.

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı), sağlıklı yaşamın ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin bilinçli ebeveynlerden geçtiği farkındalığıyla okullarda çocuklara ulaşmaya devam ederken bir yandan da çeşitli alışveriş merkezlerinde düzenlediği Renkli Tabaklar Çocuk Festivali ile ebeveynlere ve çocuklara aynı anda dokunmayı hedefliyor. 

Renkli Tabaklar Çocuk Festivali içeriğinde, aileleri bilgilendiren uzman söyleşileri, çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar atölyeleri, ebeveynler ve çocuklar için sağlıklı içecek, neşeli tabak hazırlama atölyeleri, yoga, zumba atölyeleri ile sağlıklı yaşamın ipuçlarını öğreten tiyatro oyunu yer alıyor.

Festival ile sağlıklı yaşam alanında toplumsal bilincin artırılması ve aynı zamanda ailelerin çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmelerine katkı sunulması hedefleniyor. 13-14 Nisan’da Akasya AVM’de ve 20-21 Nisan’da Akbatı AVM de gerçekleştirilen festivaller 3-4 Mayıs’ta Hilltown AVM ile devam ediyor.

 

Yorum Gönder

2 × five =