Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor etkinliği Türkiye MotoFest yarın (31 Ağustos) başlıyor. 50″den fazla etkinliği ücretsiz sunacak Türkiye MotoFest 5 günde 10 konser ile ülkemizin yıldızlarını ağırlayacak. Hafta sonu yapılacak MXGP dünya finali, 180 ülkede yayınlanarak Afyonkarahisar’ı dünyanın gündemine taşıyacak.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın final yarışı Bitci MXGP Türkiye ile aynı anda yapılan Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor etkinliği bu yıl ülkemizin en büyük yıldızlarını ağırlayacak. Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden gelen gençlere 50’ye yakın etkinliği ücretsiz sunan Türkiye MotoFest’de akşam konserlerinde 5 gün boyunca 10 yıldız sahne alacak. 31 Ağustos’ta başlayacak Türkiye MotoFest, 4 Eylül’de sona erecek.

TÜRKİYE’NİN YILDIZLARI MOTOFEST KONSERLERİNDE
Türkiye’de gelenekselleşen MotoFest Konserleri, 5 günde 10 konser ile yıldızları ağırlayacak. Merakla beklenen Türkiye MotoFest konserlerinin programı şöyle:

31 Ağustos 2022 Çarşamba
17:00 Gökçe Konseri
20:00 Yüksek Sadakat Konseri
22:00 Sagopa Kajmer Konseri

1 Eylül 2022 Perşembe
13:00 Kapı Açılış / Etkinlik Başlangıç
20:00 Manus Baba Konseri
22:00 Ebru Yaşar Konseri

2 Eylül 2022 Cuma
20:00 Mary Jane Konseri
22:00 Koray Avcı Konseri

3 Eylül 2022 Cumartesi
20:00 Kolpa Konseri
22:00 Erol Evgin Konseri

4 Eylül 2022 Pazar
21:00 Ajda Pekkan Konseri

50 ÜCRETSİZ ETKİNLİK
Mini golften simülatör oyunlarına, ziplinedan çocuklar için motosiklet eğitimlerine, futbol ve basketbol turnuvalarından video oyunlarına, akrobasi gösterilerinden tırmanma duvarına kadar 50’ye yakın ücretsiz etkinlik ile katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.
Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen 200.000 ziyaretçinin geldiği Türkiye MotoFest, büyük ilgi görüyor.

DÜNYANIN BEKLEDİĞİ MXGP FİNALİ TÜRKİYE’DE
Dünya çapında motokros yarışlarının en önemli organizasyonu MXGP’nin finali bu yıl Türkiye’de yapılacak. 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek yarışlarla dünyanın en iyi motokrosçularından oluşan 26 ülkeden 120’ye yakın yarışçı podyum için ter dökecek.

MXGP finali, 7,4 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede 3.5 milyara yakın izleyiciye ulaşacak. Türkiye’de yapılacak final yarışına Honda, Yamaha, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, Beta, Suzuki ve Fantic gibi fabrika takımları yarışacak.

DÖRT FARKLI YARIŞ AYNI ANDA YAPILACAK
3-4 Eylül tarihlerinde dünya ve Avupa klasmanında 4 yarış aynı anda yapılacak:
– Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP)
– Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (MXWOMEN)
– Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2)
– Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN)

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Spor Toto’nun destekleriyle Anlas, Asperox, Avşar, Bitci, ECC Tur, Honda, Monster, NG Afyon, Özerband, TURKSAT ve Volta’nın sponsorluğunda dünyanın yıldızlarını ağırlıyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"