Pek çok anne emzirme döneminde bol şekerli gıdalar tüketiyor. Bunu hem emzirmeyle kaybettiği kaloriyi karşılamak, hem de süt arttırmak düşüncesiyle yapıyor; ancak anne için çok da sağlıklı olmayan bir beslenme düzeni oluşuyor. Mamibar Emziren Annelere Özel Bitki ve Baharat Karışımı İçeren Meyve Barı , ilave şeker, gluten ve katkı maddesi içermeyen temiz içeriği ile annelere lezzetli bir atıştırmalık sunarken, aynı zamanda süt üretimine yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış bitkilerden oluşan karışımı ile süt yapımına destek oluyor.

Uzmanlar, bebeğin gelişiminde önemli rol oynayan anne sütünün ilk 6 ay bebeğin besin ihtiyacının %100’ünü karşıladığını söylüyor. Bu noktada en duygusal ve güçlü anlardan biri olan emzirme, pek çok anne için aynı zamanda kaygı ve endişeyi de beraberinde getiriyor. Anneler önerilen süre kadar emzirebilmek için süt artırmanın yolları aranıyor. Mevcuttaki bol şekerli gıdaların ve çayların ya da hapların yanı sıra, temiz içerikli, lezzetli ve pratik çözümler giderek daha çok önem kazanıyor.

Mamibar, tam da bu amaçla bitki bilimi konusunda Türkiye’nin öncü isimlerinden olan; Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada tarafından, bilimsel araştırma sonuçlarına göre geliştirildi.

Mucizevi bitki ‘Moringa’
İçeriğinde, başta mucizevi bitki ‘Moringa’ olmak üzere galaktogog olarak bilinen anne sütü artırıcı özel bitki ve baharat karışımı bulunan Mamibar’da moringa, devedikeni tohumu, ısırgan otu, zerdeçal gibi bitki ve baharatlar; hiçbir katkı maddesi eklenmeden, hurma, fındık, keçiboynuzu unu, ahududu pestili gibi doğal kökenli içeriklerle bir araya getirildi. Tadını büyük ölçüde içeriğindeki hurma, fındık ve ahudududan alan Mamibar’da ilave şeker yer almadığı gibi, içeriği glutensiz ve vegan beslenme tarzlarına uygun olarak geliştirildi ve her gün gönül rahatlığıyla ve zevkle tüketilebilecek bir atıştırmalığa dönüştürüldü.

Mamibar’ın içeriğinde neler var?
Moringa:
Mucize ağaç olarak da adlandırılan Moringa’dan binlerce yıldır beslenmeden sağlığa, cilt bakımından saç bakımına kadar birçok alanda saymakla bitmeyen faydalar sağlanmaktadır. ‘Moringa’, portakalın 7 katı kadar C Vitamini, sütün 4 katı kadar kalsiyum, havucun 4 katı kadar A vitamini ve muzun 3 katı kadar potasyum içerir. İçeriğinde magnezyum, fosfor, demir, B1, B2, B3 ve E vitaminlerini de barındıran Moringa, insan vücudunun ihtiyacı olan 18 aminoasidi de içermektedir. Tüm bu özellikleri sayesinde birçok ülkede, halk dilinde “dünyanın en güçlü antioksidan bitkisi” sıfatını alan Moringa yaprakları, vücudun savunma sisteminin önemli bir destekçisi olarak daima zinde, dinç ve sağlıklı kalmayı sağlayarak yaşam kalitesini yükseltiyor. Moringa bitkisinin en başta gelen faydalarından biri de doğal bir galaktagog olarak anne sütünü artırmasıdır. Yapılan çalışmalar Moringa yapraklarının, anne sütünü 2,6 kat arttırdığını ortaya koymuştur.

Isırgan Otu: Isırgan otu pek çok konuda şifalı kabul edilen, Anadolu’da her derde deva olarak anılan bir bitkidir. Isırgan otu, anne sütünü destekleyici etkisinin yanı sıra, içerdiği vitaminler (A, B1, B6, B12, C ve K), proteinler ve minerallar ile anne sütü için besleyici özelliktedir.

Devedikeni Tohumu: Devedikeni, antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve aynı zamanda enzim oluşumunu destekleyen etkisi ile anne sütü üretiminde etkili prolaktin hormonunun sentezini destekler.

Zerdeçal: Günümüzde faydalarını sıklıkla duyduğumuz zerdeçalın etken maddesi kurkumindir. Antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bol miktarda potasyum, demir, manganez mineralleri; C ve B6 vitaminlerini içerir.

Hurma: Besleyici değeri oldukça yüksek olan hurma en temel vitaminler açısından oldukça zengindir. Özellikle de B9 vitamini yani Folik Asit, ve proteinleri bünyesinde barındırır. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir ve sodyum mineralleri açısından da zengin bir besindir. Anne sütünü destekleyen etkisine ek olarak, sütü pek çok besin maddesiyle zenginleştirir.

Fındık: İçerdiği vitamin ve mineraller ile benzersiz bir besin olan fındık, hem anne sütünü destekleme hem de içeriğini zenginleştirme özelliğine sahiptir.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"