34 bedenden 54 bedene kadar geniş bir yelpazeye sahip Sofi&Sofi Koleksiyonu; saflığı, sadeliği ve şiirselliği ile ön planda… Herkesin varolduğu haliyle güzel olduğu anlayışıyla zamansız ve özenle oluşturulan kalıplarıyla Sofi and Sofi ‘nin Romantik Doğa koleksiyonunun yaratıcısı, girişimci anne Özlem Üregül ile hem markasını hem de bu yaz bizi nelerin beklediğini konuştuk.

Anneler genelde annelik sonrası girişimci ruhlarını da ortaya çıkarıyorlar, neden?
Fark ettim ki anne olmak, başlı başına çok önemli bir girişimcilik. Bir yandan çocuğunun gelişmesi için elinden geleni yaparken diğer yandan küresel ya da yerel tüm sosyal ve ekonomik olumsuzluklara karşı korumak gerekiyor. Belki de anneler, buna alışmış olduklarından, en iyi girişimcidirler.

34 bedenden 54 bedene kadar geniş bir skalanız var… Nelere özen gösteriyorsunuz?
Evet beden yelpazemiz çok geniş. Markanın kuruluş amacı beden ve model ayrımı yapmadan tüm bedenleri birleştiren bir marka olmak. Bunu yaparken dikkat ettiğimiz noktalardan biri trend modelleri her bedende gösterebilmek. Kalıplarımızı özenle çıkarıp, beden beden kontrollerini sağlayıp her bedene uyumlu ve modeli en iyi göstereceği şekilde uyarlamaları yapıyoruz. En çok özen gösterdiğimiz nokta kumaşlarımız. Doğal lifli kumaşlarla çalışıyoruz, viskoz, pamuk, ipek, yün gibi. Kumaşlarımızı seçerken tende bıraktığı hisse çok önem veriyoruz. Asla rahatsız etmeyen, nefes alan kumaşlarla çalışıyoruz. Son koleksiyonumuz kış 2020 Luxury Essentials Koleksiyonunda örneğin saten kumaşlar ön planda. Tende akıp giden, saten parlaklığını viskoz lifinin doğallığı ve zarif parlaklığından alan kumaşlarımız mevcut. Her dolapta yer alması gereken lüx, zarif ve şık bir koleksiyon

“Romantik Doğa” koleksiyonu nasıl oluştu? Büyük beden her markada yok denecek kadar az ya da hep aynı stil… Sizi büyük bedene yönlendiren ne oldu?
Romantik Doğa koleksiyonumuz doğanın tonları, toprak, kiremit, bordo, gün batımı sarısı, yaz çiçeklerinin kombinlendiği baskılardan oluşuyor. Gene sentetik olmayan kumaşlardan oluşup, doğayla iç içe zarif ve şık modellerimiz yer alıyor. Koleksiyonlarımıza www.sofiandsofi.com sitemizden ulaşabilirsiniz. Marka olarak beden olumlama hareketini benimsedik. Daha çok kişinin bu felsefeyi benimsemesini isterim. Tek bir güzellik anlayışını reddeden, kendini olduğun halinle sevdiren bir felsefe. Bu felsefeden yola çıkarak kurdum Sofi & Sofi’yi.

Bu yaz hangi renklerle ve tarzla sokaklarda olacağız?
İlkbahar yaz 2020’de egzotik desenler, doğayla iç içe olan desenler çiçekler tropik renkler göreceğiz. Vücudu saran helenistik dönemi andıran elbise modelleri, abartılı kol detayları bol bol olacak gibi.

Büyük beden için stil önerileriniz neler olur?
Ben büyük bedene renk çok yakıştırıyorum. Siyah ve koyulardan kurtulup renkli modellere şans vermelerini öneririm. Büyük desenli modeller yerine küçük desenlileri tercih etmeli.

Son olarak okurlarımıza kıyafet seçimi konusunda ne gibi tüyolar vermek istersiniz?
Herkes kendi vücut yapısına göre giyinmeli. Hepimizin kendinde beğenmediği bölgeler vardır. Türk kadınında daha çok iki vücut tipi ön planda görüyorum; oval yani omuz ve kalçanın dar bel bölgesinin geniş olduğu ve üçgen vücut yapısı omuzların ve belin dar kalçanın en geniş yer olduğu vücut tipleri. Oval yapıya sahip olanlar örneğin bel bölgesinden odağı boyun ve omuz bölgesine çeken bu bölgelerde detayları olan modeller seçebilirler. Üst kısmınız daha dar kalçası geniş olanların A-kesim elbiseler, belden dar modeller, kalçaya doğru dökümen modeller çok yakışır.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"